Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Námestove sa nákaza rozšírila v dvoch výrobných podnikoch

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil bližšie údaje k včerajším prípadom. Nákaza sa rozšírila do výrobných podnikov a tiež na internátoch lekárskej fakulty.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 265 potvrdených nových prípadov COVID-19 z 1.954 laboratórnych vyšetrení.

Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, v Dolnom Kubíne a v Martine.

Dolný Kubín

Väčšina pozitívne testovaných osôb bola zaznamenaná v dvoch výrobných podnikoch. Osoby sa nachádzajú v domácej izolácii, rovnako aj ich úzke kontakty, ktoré budú v najbližších dňoch testované na COVID-19. Podniky aktuálne fungujú podľa vypracovaných krízových plánov.

„Zároveň RÚVZ v spolupráci s vedením podnikov nastavuje potrebné protiepidemické opatrenia. Pre okresy Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín boli pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu pred časom vydané lokálne opatrenia,“ uviedli hygienici.

Martin

Prevažnú väčšinu tvoria prípady študentov, ktorých testuje lekárska fakulta. Pozitívne osoby sú v izolácii na osobitnom poschodí na internáte.

Bezpečnosť

Pokiaľ máte príznaky ochorenia COVID-19 odporúčajú hygienici (napríklad kašeľ, zvýšená telesná teplota, sťažené dýchanie, bolesti svalov alebo náhla strata čuchu, prípadne chuti), ostať doma a udržiavajte si od ostatných odstup. Telefonicky kontaktujte svojho ošetrujúceho lekára, ktorý určí ďalší postup diagnostiky a liečby. Ak ho nemáte, tak príslušného krajského lekára.

„V žiadnom prípade nenavštevujte hromadné podujatia (športové ani kultúrne) a oslavy. Nechoďte do práce, nenavštevujte podniky a necestujte MHD. Nepodceňujte ani príznaky u detí. Ak máte podozrenie, že sú choré, neposielajte deti do školy ani k starým rodičom,“ uviedli hygienici.

„Dbajte na zásadu ROR – správnym nosením rúška (prekrytý nos aj ústa), dodržiavaním dostatočného odstupu od iných ľudí a dôslednou hygienou rúk môže každý z nás spomaliť šírenie vírusu,“ doplnili hygienici.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button