Bleskové správySlovenskoSprávy

Pri Veľkých Levároch vykoľajil nákladný vlak. Počítajte s veľkými meškaniami

Polícia na sociálnej sieti Facebook informovala, že pri obci Veľké Leváre vykoľajil nákladný vlak. Počítajte s veľkými meškaniami.

„Železniční policajti sú aktuálne na mieste vykoľajenia nákladného vlaku, ku ktorému došlo na železničnej trati Veľké Leváre – Závod. Dva vagóny nákladného vlaku, ktorý prevážal nerastné suroviny, sa z doposiaľ neznámych príčin vykoľajili,“ uviedla polícia na Facebooku.

Pri udalosti sa nikto nezranil. Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške, ktorá požitie alkoholu vylúčila. Železničné vedenie je pretrhnuté a železničné priecestie je neprejazdné. Železničná doprava v oboch smeroch je odstavená.

„Odklon cestnej dopravy v blízkosti železničného priecestia usmerňujú hliadky dopravnej polície. Doba odstraňovania následkov udalosti a neprejazdnosť železničného priecestia bude trvať približne do 12.00 hod,“ doplnila polícia.

Vykoľajenie vlaku skomplikovalo dopravu medzi stanicami Kúty a Bratislava. Železničná spoločnosť Slovensko upozorňuje na až hodinové meškania vlakov. Niektoré vlaky budú navyše vedené po náhradnej trase Galanta – Trnava – Kúty. Pôjde hlavne o EC vlaky, kde treba počítať rovnako s meškaním aj niekoľko desiatok minút.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button