Bleskové správySlovenskoSprávy

Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita prechádzajú na dištančné vzdelávanie

Dve najväčšie vysoké školy na Slovensku prechádzajú na dištančnú formu štúdia. Rektori oboch univerzít študentom odporúčajú odísť aj z internátov.

Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita v Bratislave dnes oznámili, že všetky fakulty prechádzajú na dištančnú formu štúdia. Online vyučovanie zatiaľ platí do odvolania.

Celkovo sa rozhodnutie o dištančnej forme vzdelávania bude týkať viac ako 32 tisíc študentov oboch univerzít. Na oboch univerzitách sa objavili prípady ochorenia COVID-19 medzi študentami aj zamestnancami.

Povolené budú len nevyhnutné laboratórne práce a aj to iba pre študentov posledných ročníkov magisterského a spojeného štúdia. Maximálne pritom budú môcť byť pri takomto vzdelávaní len dve osoby.

Rektori zároveň vyzvali študentov aby opustili aj internáty. Nejde však zatiaľ o nariadenie a opustenie internátov je na dobrovoľnom rozhodnutí študentov. Obe univerzity zároveň potvrdili, že internáty študentom podržia avšak budú platiť poplatok.

Univerzita Komenského už na webe zverejnila nariadenie, z ktorého vyplýva, že študenti dostanú zľavu na november a december vo výške 100%. Zaplatia tak zrejme len poplatok za ubytovanie za október.

Cez
UK Bratislava
Viac

Podobné články

Back to top button