PočasieSlovenskoSprávy

V utorok bude daždivo a chladno

Aj v utorok bude pokračovať daždivé počasie a bude chladno. Cez deň sa teplota bude pohybovať len okolo 19 stupňov.

Dôležité
  • NOC: teplota od 8 až do 13°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy 45 km/h, zrážky do 10 mm a na západe ojedinele okolo 20 mm.
  • DEŇ: teplota od 14 až do 19°C, sever okolo 12°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy 50 km/h, zrážky do 10 mm a pri búrkach ojedinele okolo 15 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a na mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky a výnimočne sa môžu objaviť aj búrky. Na vrcholoch Tatier sa objaví aj sneženie.

Najnižšia nočná teplota sa bude v noci pohybovať od 8 až do 13°C. Avšak v údoliach bude ojedinele chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať do 6°C.

Počas dnešnej noci bude fúkať slabý a na západe postupne západný až severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch na juhozápade rýchlosť vetra ojedinele dosiahne do 45 km/h.

Daždivo a chladno

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a ojedinele aj zmenšená oblačnosť. Miestami a na strednom Slovensku na mnohých miestach, sa treba pripraviť na prehánky alebo dážď a ojedinele búrky. Na vrcholoch Tatier bude aj snežiť.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 14 až do 19°C. Na Kysuciach, Orave a Liptove bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 12°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 6°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý vietor a na západnom Slovensku bude fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. V nárazoch bude na juhozápade ojedinele vietor dosahovať rýchlosť až 50 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button