Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: dohľadané kontakty, ale aj nové ohniská

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil údaje k včerajším prípadom. Opäť išlo hlavne o dohľadané prípady avšak objavujú sa aj nové ohniská.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera vo svojej územnej pôsobnosti 231 nových potvrdených prípadov COVID-19 z 2.561 laboratórnych vyšetrení.

Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Trnave, Humennom, Dolnom Kubíne, Senici, Prešove a Bratislave. Epidemiológovia zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia.

Trnava

Podľa hygienikov ide o kontakty už potvrdených prípadov COVID-19. Väčšina z nich súvisí už so známymi a podchytenými ohniskami nákazy, v ktorých systematicky podľa hygienikov pokračuje aktívne dohľadávanie kontaktov.

„RÚVZ Trnava rovnako zaznamenal ochorenie približne u 10 osôb, ktoré sa zúčastnili na rodinnej oslave na Orave,“ uviedli hyginieci.

Humenné

Ide o dve ohniská nákazy. Jedno je staršie, kde ide o úzke kontakty v rámci rodiny a druhé je nové – potvrdené prípady boli identifikované v zariadení sociálnych služieb.

V ostatných dňoch tam pretestovali všetky osoby, vrátane personálu. Z približne 80 ľudí je celkovo pozitívnych 31 klientov a 23 zamestnancov.

„Pozitívne testované osoby sú od negatívnych izolované, o pozitívnych klientov sa stará vyčlenený personál. V zariadení dlhodobo platí prísny hygienicko-epidemiologický režim a rovnako aj zákaz návštev. Zdravotný stav klientov je pravidelne monitorovaný,“ potvrdili hygienici.

Dolný Kubín

V okresoch Námestovo a Tvrdošín ide o dohľadané kontakty z monitorovaných ohnísk nákazy, dvoch firiem v Námestove.

Senica

V okresoch Senica a Skalica zaznamenali vo väčšine prípadov hygienici len dohľadané kontakty známych prípadov, vyskytli sa aj sporadické prípady bez epidemiologickej súvislosti.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button