PočasieSlovenskoSprávy

Streda bude daždivá a chladná. V Tatrách môže snežiť

Aj v stredu bude na väčšine územia Slovenska chladno. Objavia sa prehánky a tiež dážď a na vrcholoch Tatier aj sneženie.

Dôležité
  • NOC: teplota od 7 až do 12°C, sever do 5°C, vietor od 10 až do 30 km/h, zrážky do 5 mm a na východe ojedinele okolo 10 mm.
  • DEŇ: teplota od 10 až do 15°C, vietor od 10 až do 35 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 mm, na východe a Orave miestami 10 až 25 mm, na západe do 3 mm.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a spočiatku miestami zmenšená oblačnosť.

Ojedinele a v druhej polovici noci na severe a východe postupne na mnohých miestach, sa objaví dážď alebo prehánky. Na vrcholoch Vysokých Tatier sa môže objaviť sneženie. Ojedinele sa tiež môže vyskytnúť hmla.

Do 12 stupňov

Najnižšia nočná teplota sa bude túto noc pohybovať od 7 až do 12°C. Avšak v údoliach stredného Slovenska a na Spiši bude miestami chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať do 5°C.

Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na strednom a východnom Slovensku bude miestami fúkať slabý vietor.

Oblačno a daždivo

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a mnohých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky a na krajnom severe budú aj výdatné zrážky.

Na juhozápade bude spočiatku aj zmenšená oblačnosť a zrážky tu budú len ojedinele. Na vrcholoch Tatier sa môže počas dňa objaviť aj sneženie.

Bude chladno

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať len od 10 až do 15°C. Na západe a na juhu stredného Slovenska sa však teplota bude väčšinou pohybovať okolo 17°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h. V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať slabý vietor. Popoludní nad pásmom lesa bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button