Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: včera opäť hlavne dohľadané kontakty a ohniská na svadbách

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil na Facebooku informácie o včerajších prípadoch. Nákaza sa opäť šírili najmä z ohnísk na svadbách.

Regionálne úrady včera zaznamenali vo svojej územnej pôsobnosti 567 potvrdených prípadov COVID-19 z 7.350 laboratórnych vyšetrení.

Početnejšie prípady hlásili RÚVZ v Bratislave, Humennom, Prievidzi, Dolnom Kubíne, Bardejove, Košiciach a vo Svidníku. Epidemiológovia zabezpečujú potrebné protiepidemické opatrenia.

Humenné

Nejde o nové ohniská nákazy. Ochorenie COVID-19 bolo laboratórne potvrdené medzi úzkymi kontaktmi potvrdených prípadov.

Do štatistík sú postupne započítavané aj potvrdené prípady zo zariadenia sociálnych služieb, pričom o celkovej situácii vrátane celkového počtu potvrdených prípadov hygienici informovali už včera.

Prievidza

COVID-19 potvrdili u osôb, ktoré sa zúčastnili svadby, a rovnako aj u ich úzkych kontaktov. Ochorenie potvrdili v regióne aj u ďalších úzkych kontaktov, ktoré súvisia s menšími a podchytenými ohniskami nákazy, v niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.

Bardejov

Pokračuje dohľadávanie kontaktov pozitívnych osôb v súvislosti so známym ohniskom nákazy – svadba.

Svidník

Aj v prípade okresov Svidník a Stropkov ide o známe ohnisko nákazy – svadbu. RÚVZ pokračuje v dohľadávaní kontaktov, preto je predpoklad, že počet prípadov môže ešte rásť.

Košice

Zväčša ide o dohľadané kontakty už potvrdených prípadov. COVID-19 bol napríklad potvrdený u osôb, ktoré sa zúčastnili, resp. boli v kontakte s účastníkmi svadieb (ohnisko v Bardejove a iné).

Zaznamenané boli aj ochorenia v jednom z podnikov, kde sa zabezpečili potrebné protiepidemické opatrenia, zamestnávateľ postupuje v zmysle vypracovaného krízového plánu. RÚVZ Košice eviduje aj importy zo zahraničia.

Dolný Kubín

Ide o dohľadané kontakty potvrdených prípadov v okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín.

Martin

Aj v tomto prípade ide o dohľadané kontakty známych prípadov zo známych ohnísk nákazy.

„Nosným pilierom ochrany nášho zdravia je v súčasnosti nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, umývanie/dezinfekcia rúk a dodržiavanie opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a regionálnych úradov,“ uviedli hygienici.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button