Bleskové správySlovenskoSprávy

Matovič otočil. Hromadné podujatia úplne nezakážu, iba obmedzia

Igor Matovič dnes pred rokovaním vlády otočil a oznámil, že hromadné podujatia sa nakoniec úplne nezakážu. Budú však výrazne obmedzené.

Pandémia ochorenia COVID-19 sa môže na športových alebo aj firemných podujatiach šíriť ďalej. Premiér Igor Matovič podľahol tlaku a nakoniec hromadné podujatia iba obmedzia. Kto bude kontrolovať dodržiavanie pravidiel napríklad v kostoloch alebo na firemných podujatiach však neprezradil.

Pôvodne premiér a hlavný hygienik oznámili, že hromadné podujatia dostanú úplnú stopku. Po vlne kritiky najmä športových zväzov a tiež napríklad cirkví však hromadné podujatia ostanú povolené.

Na všetkých podujatiach bude povolených maximálne 50 účastníkov. V prípade športových podujatí je tento počet aj vrátane športovcov a organizátorov. Rovnako to bude platiť v prípade kultúrnych podujatí.

“Keď bude 50 športovcov plus realizačný tím, tak budú bez divákov. Keď bude v divadle 20 hercov, tak môžu mať 30 divákov,” uviedol pred rokovaním vlády premiér Igor Matovič.

Konkrétne detaily zverejní však nakoniec až Úrad verejného zdravotníctva. Ten už vydal opatrenie pre povinné nosenie rúšok aj v exteriéri a tiež opatrenie pre zmenu rizikových krajín.

Dnes na Slovensku pribudlo až 567 nových prípadov ochorenia COVID-19 a pribudli aj tri ďalšie úmrtia na ochorenie COVID-19.

Viac

Podobné články

Back to top button