Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: v Bratislavskom kraji pribúda zatvorených škôl

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave informoval o potvrdených prípadoch a tiež o zatvorení ďalších škôl.

Na základe laboratórnych výsledkov zo dňa 30.9.2020 pribudlo v Bratislavskom kraji 67 osôb s pozitívnym výsledkom na COVID-19.

„Navyše museli naši epidemiológovia vyšetrovať ešte 49 prípadov, ktoré sme zaznamenali ešte včera poobede s dátumom výsledku 29.9.2020,“ uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Medzi pozitívnymi sa už iba v malej miere podľa hygienikov objavujú importy zo zahraničia, prevažujú najmä osoby, ktoré prišli s osobou COVID-19 do kontaktu a sporadický výskyt.

Ďalšie zatvorené školy

  • Do 02.10.2020 sú zatvorené jasle na Materskej škole na Mierovej 170 v Bratislave, nakoľko sa u dieťaťa potvrdil nový koronavírus.
  • Z dôvodu výskytu nového koronavírusu u pedagóga Základnej školy v obci Blatné bolo potrebné prerušiť výchovno-vzdelávací proces v školskom zariadení do 04.10.2020.
  • U žiaka Gymnáziu na Bilíkovej 24 v Dúbravke sa potvrdil COVID-19, preto bolo potrebné prerušiť vyučovanie v tejto triede, karanténe sa musia dodrobiť všetci žiaci a pedagógovia.
  • Do 04.10.2020 je prerušené vyučovanie v dvoch triedach na Základnej škole na Račianskej ulici v Bratislave, nakoľko sa u žiačky potvrdil COVID-19. RÚVZ Bratislava boli nariadené príslušné karanténne opatrenia.
  • Do 09.10.2020 musia dodržiavať príslušné opatrenia aj žiaci navštevujúci Základnú školu s materskou školou na Hargašovej ulici v Záhorskej Bystrici, karanténa je nariadená aj pedagogickému personálu vrátane vychovávateliek a ostatných pracovníkov.
  • Do 09.10.2020 je prerušené vyučovanie v jednej triede na Základnej škole Mlynská 50 v Senci.
  • V ôsmych triedach na Základnej škole s materskou školou v obci Závod je do 02.10.2020 prerušený výchovno-vzdelávací proces, nakoľko sa u učiteľa potvrdil nový koronavírus.
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button