Bleskové správyPočasieSlovenskoSprávyVýstrahy

SHMÚ varuje pred vetrom na západe aj na horách

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na dnes výstrahu prvého stupňa pred vetrom a tiež výstrahy prvého a druhého stupňa pred vetrom na horách.

Výstrahy pred silným vetrom platia dnes počas celého dňa. Slovenský hydrometeorologicky ústav vydal na dnes výstrahu pred vetrom na západe krajiny a tiež pred silným vetrom na horách.

V okresoch na západe Slovenska sa ojedinele očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne priemernú rýchlosť okolo 45 km/h a krátkodobo v nárazoch môže rýchlosť vetra dosiahnuť až 65 až do 85 km/h.

Na západe krajiny platia výstrahy pred silným nárazovým vetrom (zdroj: SHMÚ)

Vo viacerých okresoch Slovenska sa v horských oblastiach miestach očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo v nárazoch rýchlosť od 135 až do 145 km/h.

„Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, no predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo),“ uviedol vo výstrahe Slovenský hydrometeorologický ústav.

Silný nárazový vietor bude fúkať aj na horách. (zdroj: SHMÚ)
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button