OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: opäť rekord. Pribudlo 818 prípadov a prekonali sme hranicu 13-tisíc

Na Slovensku v sobotu pribudol najvyšší počet nových prípadov ochorenia COVID-19 od začiatku pandémie. Testy potvrdili viac ako 800 nových prípadov.

Dôležité
  • Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku je viac ako 8.200.
  • Na Slovensku je už viac ako 13-tisíc potvrdených prípadov ochorenie.
  • Včera pribudol najvyšší počet nových prípadov od začiatku pandémie.

Na Slovensku pribudlo v sobotu až 818 ľudí s pozitívnym testom na nový koronavírus SARS-CoV-2. Ide o najvyšší počet od začiatku pandémie ochorenia COVID-19 a po prvý krát čo na Slovensku pribudlo viac ako 800 prípadov.

Laboratória urobili za sobotu celkovo 8565 testov na ochorenie COVID-19. Medzi pozitívne testovanými bolo včera 380 mužov a 438 žien vo veku od 2 do 92 rokov.

Počet aktívnych prípadov je už takmer dvojnásobok oproti všetkým vyliečeným. Najviac prípadov sa včera potvrdilo v Prešovskom kraji. Dvojciferný počet prípadov pribudol ešte v Žilinskom a Košickom kraji. Bratislavsky kraj, ktorý patril medzi kraje s najvyšším počtom nových prípadov pritom zaznamenal len 82 nových pacientov na COVID-19.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
46 056
Úmrtia
176
Aktívne
34 872
Vyliečení
11 008
Posledná aktualizácia: 28. októbra 2020 o 4:23

Najviac v Košiciach

Nový koronavírus sa v sobotu zachytil v regiónoch Bánovce nad Bebravou (3), Banská Bystrica (8), Banská Štiavnica (1), Bardejov (52), Bratislava (54), Brezno (2), Bytča (2), Čadca (2), Detva (9), Dolný Kubín (12), Dunajská Streda (8), Galanta (6), Gelnica (3), Hlohovec (3), Humenné (32), Ilava (5), Kežmarok (1), Komárno (12), Košice (64).

Pozitívne testovaní boli aj v regiónoch Kysucké Nové Mesto, Levice, Levoča, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Nové Zámky, Pezinok, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rimavská Sobota, Ružomberok, Sabinov, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Žiar nad Hronom a Žilina.

Prehľad prípadov na Slovensku

Pribúda pacientov v nemocniciach

Dobrou správou je, že sa vyliečilo oproti predchádzajúcemu dňu 35 ľudí a spolu ochorenie COVID-19 prekonalo na Slovensku 4.828 osôb. Počet potvrdených úmrtí je na čísle 55 – včera pribudlo ďalšie úmrtie, avšak Ministerstvo zdravotníctva k nemu zatiaľ nezverejnilo bližšie informácie.

Počet ľudí hospitalizovaných v nemocniciach s novým koronavírusom alebo s podozrením naň sa oproti predchádzajúcemu dňu nezmenil a je to podľa aktuálnych štatistík aj dnes 275 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 238 osôb.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 13 ľudí, tu je ale oproti predchádzajúcemu dňu zmena – pokles o 2 pacientov, ktorí potrebujú starostlivosť na jednotke intenzívnej starostlivosti.

O dvoch ľudí viac ako deň predtým eviduje ministerstvo zdravotníctva pri potrebe podpory umelej pľúcnej ventilácie, aktuálne túto podporu dýchania potrebuje 24 pacientov s ochorením COVID-19.

Na Slovensku sa doteraz vykonalo 492.902 ukončených laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2 a doteraz bolo pozitívne testovaných 13.139 ľudí. Aktívnych prípadov v našej krajine máme tak aktuálne 8.256.

Slovensko – vývoj pandémie

Počet pozitívne testovaných za kraje

KrajPrírastokCelkovo
Banskobystrický kraj37757
Bratislavský kraj822 782
Košický kraj1051 467
Nitriansky kraj961 382
Prešovský kraj2041 885
Trenčiansky kraj791 421
Trnavský kraj601 317
Žilinský kraj1552 128

Pribudlo červených

Pribúda však aj červených a oranžových okresov na Slovensku. Tých červených je už 41 a ďalších 20 je oranžových. Najmenej, iba 18, je zelených okresov. Vo štvrtok pritom pribudlo ďalších 679 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Situácia však nebolo lepšia ani v piatok, keď testy potvrdili až 704 nových prípadov ochorenia COVID-19. Slovensko zároveň v piatok prekonalo hranicu 12-tisíc prípadov. Hygienici opäť potvrdili, že išlo hlavne o dohľadné kontakty. Ochorenia COVID-19 sa najviac šíri na svadbách, rodinných oslavách a tiež na športových podujatiach.

Červené okresy Slovenska: Bratislava I – V, Dolný Kubín, Komárno, Michalovce, Námestovo, Nitra, Senec, Senica, Snina, Sobrance, Stará Ľubovňa, Trenčín, Trnava, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Detva, Dunajská Streda, Hlohovec, Liptovský Mikuláš, Malacky, Martin, Myjava, Nové Zámky, Pezinok, Poprad, Prievidza, Šaľa, Skalica, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Turčianske Teplice, Žarnovica a Žiar nad Hronom.

Oranžové okresy Slovenska: Bánovce nad Bebravou, Brezno, Čadca, Galanta, Gelnica, Humenné, Ilava, Kežmarok, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Piešťany, Prešov, Ružomberok, Sabinov, Spišská Nová Ves, Trebišov, Vranov nad Topľou, Zlaté Moravce, Zvolen a Žilina.

Počet úmrtí stúpol

Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo, že pribudlo až 6 úmrtí na nový koronavírus SARS-CoV-2. Najmladšia obeť pritom mala len 15 rokov a bola hospitalizovaná v nemocnici v Nitre.

Rekordný bol však počet prípadov za stredu, keď testy potvrdili až 797 nových prípadov ochorenia. Hygienici neskôr potvrdili, že išlo hlavne o dohľadané kontakty. V Bratislavskom kraji však pribudlo zatvorených škôl.

Maďarsko zároveň včera oznámilo, že kontroly na jeho hraniciach ostávajú v platnosti až do konca októbra.   

Rekord vydržal jeden deň

V stredu opäť padol rekord počtu nových prípadov, keď testy potvrdili 567 nových prípadov ochorenia COVID-19. Išlo pritom hlavne o dohľadané kontakty.

Premiér Igor Matovič však nakoniec otočil a rozhodol sa zmierniť opatrenia pre hromadné podujatia. Povolené budú hromadné podujatia do 50 osôb ako napríklad športové zápasy alebo omše v kostoloch. Naopak úplnú stopku dostali svadobné hostiny, či napríklad diskotéky. Vláda v stredu schválila aj opätovne zavedenie núdzového stavu. Opatrenia od štvrtka platia aj pre obchody a prevádzky.

Opäť padol rekord

Za pondelok pribudlo na Slovensku až 231 nových prípadov ochorenia COVID-19. Išlo opäť hlavne o dohľadané kontakty avšak objavili sa aj nové ohniská.

V utorok však pribudlo aj 45. úmrtie na ochorenie COVID-19. Od 1.10. budú platiť aj prísnejšie opatrenia pri nosení rúčok. Rúška budú už opäť povinné aj v exteriéri. Hygienici zároveň potvrdili, že medzi bezpečnými krajinami sú naďalej aj Rakúsko aj Maďarsko.

V utorok však na Slovensku pribudli tri úmrtia – dvaja pacienti sa liečili v Ružomberku a jeden v Trenčíne.

Nové opatrenia

Vysoké čísla však testy potvrdili aj za nedeľu, keď pribudlo až 265 nových prípadov ochorenia COVID-19. Nákaza sa v nedeľu potvrdila aj v dvoch výrobných podnikoch v okrese Námestovo. Iba v okrese Námestovo tak pribudlo až 70 prípadov.

V pondelok oznámili prechod na dištančné vzdelávanie dve najväčšie slovenské univerzity – Univerzita Komenského a Slovenská technická univerzita v Bratislave. Rektori zároveň vyzvali študentov aby opustili internáty.

Od pondelka sa zároveň zmenil aj režim na hraniciach s Ukrajinou, kde prestali platiť prísne opatrenia. Ústredný krízový štáb zároveň rozhodol, že Maďarsko aj Rakúsko ostávajú na zozname bezpečných krajín.

V pondelok však Ústredný krízový štáb rozhodol o sprísnení opatrení na Slovensku. Informoval o tom premiér Igor Matovič a hlavný hygienik Ján Mikas. Stopku tak napríklad ostali všetky hromadné podujatia a obmedzenia sa dotknú aj škôl, reštaurácií a obchodov.

Za týždeň viac ako za päť mesiacov

Slovensko naplno zasiahla druhá vlna pandémie ochorenia COVID-19 a je jasné, že bude oveľa silnejšia ako tá prvá. Za minulý týždeň pribudlo na Slovensku viac ako 2.300 nových prípadov ochorenia COVID-19. Pre porovnanie – za prvých päť mesiacov od prvého prípadu zaznamenalo rovnaký počet prípadov.  

Dvojciferný počet minulý týždeň testy potvrdili ešte za nedeľu. Od pondelka už potom pribúdali iba trojciferné počty nových prípadov. V pondelok už pribudlo 175 nových prípadov ochorenia COVID-19. V pondelok však Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo aj 40. úmrtie na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Rekordné čísla

Prípady za pondelok boli podľa hygienikov hlavne dohľadané kontakty a nákaza sa tiež rozšírila v Domove sociálnych služieb v Trstenej. V utorok tiež museli uzatvoriť Krajské operačné stredisko záchrannej služby v Trnave, pretože sa tam niekoľko zamestnancov nakazilo ochorením COVID-19.

V utorok Ministerstvo zdravotníctva potvrdilo 41. úmrtie na COVID-19. Horšie však je, že od utorka začali pribúdať rekordné počty nových prípadov ochorenia COVID-19.

V utorok testy potvrdili až 338 prípadov nákazy. Zhoršené čísla nových prípadov si vyžiadali v okresoch Námestovo, Tvrdošín a Dolný Kubín sprísnenie opatrení. Aj utorkové prípady boli hlavne dohľadané kontakty a tiež nákaza, ktorá sa rozšírila po hokejovom zápase medzi Skalicou a Novými Zámkami. Rovnako aj v Bratislavskom kraji išlo o dohľadané kontakty, ale aj import zo zahraničia.

Každý deň

V stredu Ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že veľkokapacitné odberové miesta sú už otvorené vo všetkých krajských mestách. Slovensko tak dosiahlo maximálnu kapacitu okolo 7500 testov denne. Ani tá však nie je využívaná na maximum.  

Rekordné čísla z utorka však prekonali počty prípadov za stredu, keď testy potvrdili až 360 nových prípadov ochorenia COVID-19. Nákaza sa však rozšírila do ďalšieho domova sociálnych služieb a veľkú časť prípadov najmä na Orave spôsobili nezodpovední dovolenkári z Chorvátska. Podobná situácia bola aj v prípade prípadov z Bratislavy, kde išlo rovnako najmä o dohľadané kontakty a import zo zahraničia.

Vývoj pandémie vo svete

COVID-19 vo svete
Krajina Prípady celkom Nové prípady Úmrtia celkom Nové úmrtia Vyliečení Aktívne prípady V kritickom stave
USA 9,038,030 - 232,084 - 5,877,964 2,927,982 16,761
India 7,988,853 - 120,054 - 7,257,194 611,605 8,944
Brazília 5,440,903 - 157,981 - 4,904,046 378,876 8,318
Rusko 1,547,774 - 26,589 - 1,158,940 362,245 2,300
Francúzsko 1,198,695 - 35,541 - 112,716 1,050,438 2,918
Španielsko 1,174,916 - 35,298 - - 1,139,618 2,292
Argentína 1,116,609 - 29,730 - 921,344 165,535 4,952
Kolumbia 1,033,218 - 30,565 - 932,882 69,771 2,365
Veľká Británia 917,575 - 45,365 - - 872,210 852
Mexico 895,326 - 89,171 - 655,118 151,037 2,781
Peru 892,497 - 34,257 - 814,204 44,036 1,048
Južná Afrika 717,851 - 19,053 - 647,833 50,965 546
Irán 581,824 - 33,299 - 463,611 84,914 4,995
Taliansko 564,778 - 37,700 - 271,988 255,090 1,411
Čile 504,525 - 14,026 - 481,379 9,120 740
Nemecko 463,419 - 10,263 - 326,700 126,456 1,470
Irak 459,908 - 10,724 - 388,081 61,103 398
Bangladéš 401,586 - 5,838 - 318,123 77,625 -
Indonézia 396,454 - 13,512 - 322,248 60,694 -
Filipíny 373,144 - 7,053 - 328,602 37,489 1,483
Turecko 366,208 - 9,950 - 317,519 38,739 1,827
Ukrajina 355,601 - 6,590 - 145,336 203,675 177
Saudská Arábia 345,631 - 5,329 - 332,117 8,185 778
Belgicko 333,718 - 10,899 - 23,035 299,784 809
Pakistan 330,200 825 6,759 14 311,814 11,627 611
Holandsko 311,889 - 7,142 - - 304,747 546
Izrael 311,724 - 2,483 - 296,656 12,585 467
Česko 284,033 - 2,547 - 111,443 170,043 893
Poľsko 280,229 - 4,615 - 119,237 156,377 1,078
Kanada 222,887 - 10,001 - 186,464 26,422 232
Rumunsko 217,216 - 6,574 - 155,630 55,012 824
Morocco 203,733 - 3,445 - 168,706 31,582 766
Ekvádor 163,192 - 12,588 - 141,759 8,845 362
Nepál 160,400 - 876 - 118,843 40,681 -
Bolívia 141,124 172 8,672 14 109,769 22,683 71
Katar 131,689 - 230 - 128,617 2,842 40
Panama 130,422 - 2,650 - 106,440 21,332 121
Spojené Arabské Emiráty 127,624 - 482 - 122,458 4,684 -
Švajčiarsko 127,042 - 2,147 - 62,700 62,195 142
Dominikánska republika 125,008 - 2,226 - 103,324 19,458 181
Portugalsko 124,432 - 2,371 - 72,344 49,717 253
Kuvajt 123,092 - 756 - 114,116 8,220 116
Švédsko 115,785 - 5,918 - - 109,867 39
Omán 113,820 - 1,203 - 99,997 12,620 182
Kazachstan 110,684 - 1,796 - 105,766 3,122 221
Egypt 106,877 - 6,222 - 99,084 1,571 41
Guatemala 105,571 - 3,665 - 95,206 6,700 5
Kostarika 105,322 - 1,329 - 64,406 39,587 195
Japonsko 97,498 - 1,725 - 90,148 5,625 165
Honduras 94,623 657 2,639 6 38,833 53,151 25
Bielorusko 94,609 - 965 - 84,237 9,407 -
Etiópia 94,218 - 1,445 - 48,968 43,805 314
Venezuela 90,400 - 780 - 84,907 4,713 117
Rakúsko 86,102 - 1,005 - 60,308 24,789 203
Čína 85,868 42 4,634 - 80,936 298 4
Bahrain 80,765 - 316 - 77,421 3,028 24
Arménsko 80,410 - 1,222 - 51,814 27,374 -
Libanon 73,995 - 590 - 36,797 36,608 239
Moldova 72,460 - 1,710 - 53,201 17,549 814
Uzbekistan 65,881 - 556 - 63,044 2,281 252
Maďarsko 63,642 - 1,535 - 16,646 45,461 243
Nigeria 62,224 - 1,135 - 57,916 3,173 7
Paraguaj 60,557 - 1,347 - 40,748 18,462 120
Jordánsko 58,855 - 668 - 7,508 50,679 55
Ísrko 58,767 - 1,890 - 23,364 33,513 38
Singapore 57,980 - 28 - 57,883 69 -
Libya 57,975 - 812 - 32,253 24,910 -
Kyrgyzstan 56,738 - 1,136 - 48,223 7,379 24
Alžírsko 56,706 - 1,931 - 39,444 15,331 29
Tunisko 52,399 - 983 - 5,032 46,384 213
Palestína 51,528 - 458 - 44,444 6,626 -
Azerbajdžan 51,149 - 688 - 41,693 8,768 -
Keňa 50,833 - 934 - 34,832 15,067 18
Ghana 47,775 - 316 - 46,971 488 9
Myanmar 47,666 - 1,147 - 27,373 19,146 -
Slovensko 46,056 - 176 - 11,008 34,872 89
Bosna 43,151 - 1,125 - 26,903 15,123 -
Bulharsko 42,701 - 1,161 - 18,943 22,597 145
Dánsko 42,157 - 709 - 32,697 8,751 19
Afganistan 41,032 - 1,523 - 34,217 5,292 93
Šrbsko 40,880 - 798 - 31,536 8,546 38
Chorvátsko 38,621 - 470 - 26,840 11,311 57
El Salvador 32,925 - 957 - 28,582 3,386 47
Grécko 32,752 - 593 - 9,989 22,170 102
Georgia 32,127 - 238 - 12,632 19,257 -
Malajzia 28,640 - 238 - 18,499 9,903 89
Macedónia 27,827 - 949 - 19,479 7,399 25
Austrália 27,552 11 907 2 25,213 1,432 1
Južná Kôrea 26,146 103 461 1 24,073 1,612 52
Slovinsko 25,603 - 264 - 8,968 16,371 87
Kamerun 21,793 - 426 - 20,117 1,250 61
Côte d'Ivoire 20,488 - 122 - 20,229 137 -
Albánsko 19,729 - 487 - 10,808 8,434 20
Nórsko 18,666 - 280 - 11,863 6,523 7
Montenegro 17,091 - 275 - 13,251 3,565 26
Madagaskar 16,968 - 244 - 16,301 423 16
Zambia 16,243 - 348 - 15,481 414 -
Senegal 15,571 - 322 - 14,437 812 7
Fínsko 15,163 - 354 - 9,800 5,009 10
Luxembursko 14,884 - 147 - 9,579 5,158 16
Sudan 13,747 - 837 - 6,764 6,146 -
Namibia 12,729 - 133 - 10,878 1,718 2
Mozambique 12,273 - 89 - 9,282 2,902 -
Guinea 11,819 - 71 - 10,505 1,243 24
Uganda 11,621 - 103 - 7,400 4,118 -
Maledivy 11,567 - 37 - 10,652 878 12
Lithuania 11,362 - 141 - 4,329 6,892 32
DRC 11,191 - 305 - 10,509 377 -
Tajikistan 10,860 - 81 - 10,009 770 -
French Guiana 10,397 - 70 - 9,995 332 3
Angola 9,871 - 271 - 3,647 5,953 45
Haiti 9,040 - 232 - 7,411 1,397 -
Gabon 8,937 - 54 - 8,548 335 3
Sri Lanka 8,870 - 19 - 4,043 4,808 -
Jamajka 8,787 - 196 - 4,347 4,244 4
Cabo Verde 8,472 - 94 - 7,599 779 23
Zimbabwe 8,315 - 242 - 7,804 269 -
Mauritania 7,680 - 163 - 7,392 125 3
Guadeloupe 7,474 - 115 - 2,199 5,160 35
Kuba 6,678 - 128 - 6,051 499 5
Bahamy 6,502 - 136 - 4,088 2,278 8
French Polynesia 6,431 - 26 - 4,090 2,315 19
Botswana 6,283 - 21 - 4,438 1,824 1
Malawi 5,897 - 183 - 5,299 415 4
Swaziland 5,875 - 116 - 5,524 235 19
Malta 5,685 - 55 - 3,715 1,915 -
Trinidad and Tobago 5,568 - 106 - 4,186 1,276 14
Djibouti 5,544 - 61 - 5,421 62 -
Syrian Arab Republic 5,528 - 275 - 1,821 3,432 -
Nikaragua 5,514 - 156 - 4,225 1,133 -
Réunion 5,361 - 20 - 4,630 711 10
Hong Kong 5,309 - 105 - 5,053 151 11
Kongo 5,253 - 92 - 3,887 1,274 -
Suriname 5,187 - 111 - 5,039 37 4
Rwanda 5,084 - 35 - 4,851 198 -
Equatorial Guinea 5,083 - 83 - 4,964 36 1
Litva 4,893 - 63 - 1,382 3,448 10
Central African Republic 4,863 - 62 - 1,924 2,877 2
Iceland 4,574 - 11 - 3,515 1,048 3
Estónsko 4,465 - 73 - 3,561 831 3
Aruba 4,437 - 36 - 4,253 148 4
Andorra 4,410 - 72 - 3,029 1,309 22
Mayotte 4,321 - 44 - 2,964 1,313 4
Guyana 4,061 - 119 - 3,030 912 9
Somalia 3,941 - 104 - 3,185 652 -
Cyprus 3,817 - 25 - 1,882 1,910 2
Thajsko 3,746 - 59 - 3,551 136 1
Gambia 3,666 - 119 - 2,666 881 -
Martinique 3,552 - 30 - 98 3,424 16
Mali 3,515 - 136 - 2,665 714 -
Belize 3,200 - 51 - 2,031 1,118 1
Uruguaj 2,916 - 54 - 2,455 407 8
South Sudan 2,890 - 56 - 1,290 1,544 -
Benin 2,557 - 41 - 2,330 186 -
Burkina Faso 2,466 - 67 - 2,181 218 -
Guinea-Bissau 2,403 - 41 - 1,818 544 5
Sierra Leone 2,350 - 74 - 1,790 486 -
Togo 2,229 - 54 - 1,612 563 -
Yemen 2,060 - 599 - 1,364 97 -
Lesotho 1,947 - 43 - 975 929 -
Nový Zéland 1,943 2 25 - 1,852 66 -
Čad 1,460 - 96 - 1,290 74 -
Liberia 1,419 - 82 - 1,278 59 2
Niger 1,218 - 69 - 1,132 17 9
Vietnam 1,172 - 35 - 1,062 75 -
Sao Tome and Principe 941 - 15 - 902 24 -
Curaçao 884 - 1 - 606 277 4
San Marino 852 - 42 - 716 94 3
Channel Islands 822 - 48 - 671 103 2
Sint Maarten 792 - 22 - 714 56 6
Diamond Princess 712 - 13 - 659 40 4
Turks and Caicos Islands 703 - 6 - 689 8 1
Gibraltar 679 - - - 547 132 14
Papua New Guinea 588 - 7 - 546 35 -
Saint Martin 566 - 9 - 488 69 12
Burundi 558 - 1 - 511 46 -
Taiwan 550 - 7 - 497 46 -
Comoros 517 - 7 - 494 16 -
Tanzania 509 - 21 - 183 305 7
Faroe Islands 494 - - - 478 16 -
Eritrea 461 - - - 405 56 -
Mauritius 439 - 10 - 389 40 -
Lichtenštajnsko 428 - 1 - 210 217 8
Isle of Man 352 - 24 - 321 7 -
Bhutan 342 - - - 312 30 -
Mongolsko 340 - - - 312 28 1
Monako 320 - 2 - 256 62 5
Kambodža 288 - - - 283 5 -
Cayman Islands 239 - 1 - 218 20 1
Barbados 233 - 7 - 217 9 -
Bermuda 194 - 9 - 175 10 -
Seychelles 153 - - - 149 4 -
Caribbean Netherlands 150 - 3 - 126 21 -
Brunei 148 - 3 - 143 2 -
Antigua a Barbuda 124 - 3 - 108 13 -
St. Barth 83 - - - 67 16 -
Saint Vincent and the Grenadines 74 - - - 69 5 -
British Virgin Islands 71 - 1 - 70 - -
Saint Lucia 65 - - - 27 38 -
Macao 46 - - - 46 - -
Dominica 38 - - - 29 9 -
Fidži 33 - 2 - 30 1 -
Timor-Leste 30 - - - 29 1 -
Grenada 28 - - - 24 4 -
Holy See (Vatican City State) 27 - - - 15 12 -
New Caledonia 27 - - - 27 - -
Lao People's Democratic Republic 24 - - - 22 2 -
Saint Kitts and Nevis 19 - - - 19 - -
Greenland 17 - - - 16 1 -
Saint Pierre Miquelon 16 - - - 12 4 -
Falkland Islands (Malvinas) 13 - - - 13 - -
Montserrat 13 - 1 - 12 - -
Západná Sahara 10 - 1 - 8 1 -
MS Zaandam 9 - 2 - - 7 -
Solomon Islands 8 - - - 4 4 -
Anguilla 3 - - - 3 - -
Wallis and Futuna 1 - - - 1 - -
Krajina Prípady celkom Nové prípady Úmrtia celkom Nové úmrtia Vyliečení Aktívne prípady V kritickom stave
Cez
korona.gov.sk
Zdroj
Ministerstvo zdravotníctva SR
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button