PočasieSlovenskoSprávy

Začiatok pracovného týždňa bude daždivý. Prichádza ochladenie

Už dnešnú noc prídu prehánky a dážď. Zajtra sa ešte viac rozprší a môžu prísť aj intenzívne búrky s krúpami.

Dôležité
  • NOC: teplota od 8 až do 13°C, údolia okolo 5°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 45 km/h, zrážky do 1 mm a na východe do 4 mm
  • DEŇ: teplota od 18 až do 23°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 10 mm a pri búrkach ojedinele 10 až 30 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne jasno až polooblačno a ojedinele sa môže objaviť aj hmla. Od juhu postupne príde k pribúdaniu oblačnosti a ojedinele sa tu tiež môžu objaviť  prehánky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 8 až do 13°C. Chladnejšie však bude v údoliach, kde sa ojedinele bude teplota pohybovať do 5°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý vietor. V západnej polovici a spočiatku aj na severe bude fúkať prevažne juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť do 45 km/h. Na hrebeňoch hôr bude fúkať búrlivý vietor.

Rozprší sa

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska premenlivá a prechodne až veľká oblačnosť. Na viacerých miestach sa treba pripraviť aj na prehánky, dážď ojedinele aj intenzívne búrky s krúpami.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra počas dňa pohybovať od 18 až do 23°C. Teplejšie bude na Zemplíne. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 10°C avšak k večeru tu príde k ochladzovaniu.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Avšak v nárazoch môže miestami dosiahnuť rýchlosť vetra až 50 km/h. Nad pásmom lesa bude fúkať búrlivý vietor až víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button