Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: hlavne dohľadané kontakty zo svadieb a osláv

Úrad verejného zdravotníctva dnes potvrdil, že aj nedeľné prípady ochorenia COVID-19 sú hlavne dohľadané kontakty zo svadieb.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera 353 potvrdených prípadov COVID-19 z 3.382 laboratórnych vyšetrení.

Početnejší výskyt ochorení bol hlásený v územnej pôsobnosti regionálnych úradov verejného zdravotníctva v Bratislave, Bardejove, Svidníku, Dunajskej Strede a Vranove nad Topľou.

Bardejov

Prevažne ide o kontakty osôb, u ktorých sa ochorenie potvrdilo po účasti na svadbách či kare. Takýmto spôsobom sa nákaza rozšírila aj medzi školákov, pričom ochorenie bolo potvrdené u siedmich z nich.

RÚVZ dal v tejto súvislosti pretestovať úzke kontakty týchto detí a zároveň aj ďalších 150 detí, na výsledky testov sa aktuálne čaká, osoby sa nachádzajú v domácej izolácii.

Vranov nad Topľou

Pozitívny výsledok testov sa prevažne potvrdil u ľudí, ktorí sa zúčastnili svadieb. Tí následne infikovali úzke kontakty v rodinách či na pracoviskách. Ochorenie COVID-19 sa potvrdilo aj vo futbalovom mužstve.

Svidník

Väčšina prípadov boli dohľadané kontakty pozitívnych osôb. V okresoch Stropkov a Svidník sa nákaza COVID-19 rozširuje predovšetkým zo svadobných hostín, RÚVZ Svidník eviduje aj prípady účastníkov na svadbách v iných okresoch.

Dunajská Streda

Regionálny úrad zaznamenal niekoľko rodinných ohnísk, avšak aj v okrese Dunajská Streda prevažujú dohľadané kontakty pozitívnych prípadov zo svadieb.

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva naďalej dohľadávajú kontakty pozitívne testovaných osôb, nariaďujú im testovanie na COVID-19 a domácu izoláciu,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button