Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: Zo svadieb sa vírus šíri po celom Slovensku

Úrad verejného zdravotníctva opäť potvrdil, že zdrojom nákazy COVID-19 na Slovensku sú najmä svadby. Nákaza zo svadieb zamorila celé Slovensko.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera 320 potvrdených prípadov COVID-19 z 3.750 dokončených laboratórnych vyšetrení.

Početnejší výskyt ochorenia vo svojej územnej pôsobnosti hlásia RÚVZ v Bratislave, Bardejove, Svidníku a Dunajskej Strede, Vranove nad Topľou, Prievidzi a Nových Zámkoch.

Dunajská Streda

Zväčša ide o dohľadané kontakty pozitívnych prípadov. RÚVZ zabezpečil v ostatných dňoch hromadné testovanie, nie je preto vylúčené, že počet potvrdených prípadov v okrese vzrastie.

Svidník a Vranov nad Topľou

V okresoch Stropkov a Svidník ide vo väčšine prípadov o dohľadané kontakty osôb, ktoré sa nakazili na svadobných hostinách.

Svadba v Stropkove sa stala zdrojom ohniska nákazy aj v okrese Vranov nad Topľou, kde epidemiológovia stále dohľadávajú kontakty aj z troch ďalších svadieb.

Bardejov

Opäť ide prevažne o kontakty, u ktorých sa ochorenie potvrdilo po účasti na svadbách či kare.

Pozitívne testovaní pribudli aj medzi školákmi. Zo 150 testovaných detí bolo zatiaľ pozitívnych 12, na výsledky ďalších testov sa ešte čaká.

Nové Zámky

Z pretestovaného personálu aj klientov v zariadení sociálnych služieb v okrese Nové Zámky sa pozitivita potvrdila u 32 klientov a 12 pracovníkov. Zdravotný stav klientov je pravidelne monitorovaný.

V zariadení platí prísny hygienicko-epidemiologický režim a rovnako platí zákaz návštev. O pozitívnych klientov sa stará vyčlenený personál.

Prievidza

Prevažne ide o dohľadané kontakty potvrdených prípadov, ktoré pochádzajú zo svadby, škôl či pracovísk.

„Regionálne úrady verejného zdravotníctva naďalej dohľadávajú kontakty pozitívne testovaných osôb, nariaďujú im testovanie na COVID-19 a domácu izoláciu,“ uviedol Úrad verejného zdravotníctva SR.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button