Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Hrubala a Mazák podali disciplinárku na Michala Trubana

Na internetovej stránke Súdnej rady sa objavilo vyhlásenie predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Jána Hrubalu a predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka. Podali návrh na disciplinárku na sudcu ŠTS Michala Trubana.

Predseda Špecializovaného trestného súdu Ján Hrubala a predseda Súdnej rady Slovenskej republiky Ján Mazák sa na dnešnom stretnutí dohodli na podaní disciplinárneho návrhu na sudcu ŠTS Michala Trubana.

Podanie disciplinárneho návrhu vychádza podľa navrhovateľov z dôvodného podozrenia, že sudca Michal Truban sa ako sudca v prípravnom konaní v trestnej veci obvineného Nor­ber­ta Bödöra dopustil závažného disciplinárneho previnenie. Závažného disciplinárneho previnenia sa podľa dostupných dôkazov dopustil predovšetkým vedomým porušením povinnosti sudcu rozhodovať nestranne a nezaujato.

V prípravnom konaní v trestnej veci Nor­ber­ta Bödöra Michal Truban rozhodoval napriek tomu, že vedel o obsahu výpovede svedka obvineného Mareka Kodadu. Tento svedok sudcu Trubana označil za osobu, ktorá mala profitovať zo zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku uzavretej medzi Pôdohospodárskou platobnou agentúrou a firmou Altmayer, pričom v predmetnej veci mal intervenovať advokát Ján Gajan.
Sudca Michal Truban v postavení svedka uviedol pred orgánom činným v trestnom konaní, že sa s advokátom Jánom Gajanom dlhší čas nestretával.

Rovnako tieto stretnutia popieral aj pred osobitnou komisiou súdnej rady a pri pohovore s predsedom ŠTS Jánom Hrubalom – kde však už istú presnejšie nešpecifikovanú mieru kontaktov podľa navrhovateľov pripúšťal. Z doteraz zadovážených informácií však podľa navyrhovateľov vyplýva podozrenie, že Michal Truban s Jánom Gajanom udržiaval dlhodobé pravidelné styky, ku ktorým dochádzalo v sídle advokátskej kancelárie.

„Predseda ŠTS Ján Hrubala a predseda súdnej rady Ján Mazák zastávajú názor, že ak sa v konaní pred disciplinárnym senátom potvrdí taká intenzita vzťahov medzi sudcom Michalom Trubanom a advokátom Jánom Gajanom, ktorá vyplýva zo zadovážených informácií, tak je namieste požadovať, aby Michalovi Trubanovi bolo uložené disciplinárne opatrenie –  preloženie na súd nižšieho stupňa,“ uviedli v stanovisku navrhovatelia.

Zdroj
Súdna rada Sr
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button