PočasieSlovenskoSprávy

V stredu potrápi dážď a teploty začnú klesať

Streda bude daždivá a východ Slovenska môžu zasiahnuť aj búrky. Teplota bude naďalej klesať a cez deň sa bude pohybovať do 17 stupňov.

Dôležité
  • NOC: teplota od 6 až do 11°C, vietor do 15 km/h, zrážky do 3 mm
  • DEŇ: teplota od 12 až do 17°C, východ do 19°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 15 mm a pri búrkach ojedinele okolo 20 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska polojasno až oblačno a od západu bude postupne zamračené. Ojedinele sa môže v noci objaviť hmla. Ojedinele sa počas noci objaví aj slabý dážď a to najmä na západe Slovenska.

Najnižšia nočná teplota sa bude túto noc pohybovať od 6 až do 11°C. Počas dnešnej noci bude na Slovensku fúkať slabý vietor. Spočiatku bude fúkať na západe a východe miestami južný vietor o rýchlosti do 15 km/h.

Dážď a ďalšie ochladenie

Počas zajtrajšieho dňa bude na Slovensku veľká oblačnosť až zamračené a ojedinele sa môže objaviť aj hmla. Postupne sa treba na mnohých miestach pripraviť na dážď alebo prehánky a vo východnej polovici územia ojedinele aj na búrky. Na hrebeňoch Tatier sa môže objaviť aj sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 12 až do 17°C. V Above, na Šariši a Zemplíne bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať do 19°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 6°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý vietor. Na juhozápade bude k večeru fúkať severozápadný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button