PočasieSlovenskoSprávy

Aj štvrtok bude daždivý. V Tatrách môže snežiť

Jeseň sa ukazuje v plnej sile. Aj štvrtok bude daždivý a na hrebeňoch Tatier môže snežiť.

Dôležité
  • NOC: teplota od 5 až do 10°C, východ 12°C, vietor od 10 až do 45 km/h, nárazy 70 km/h, zrážky do 10 mm a ojedinele do 15 mm
  • DEŇ: teplota od 14 až do 19°C, sever 12 °C, vietor od 10 až do 45 km/h, nárazy 70 km/h, zrážky do 2 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa počas noci objaví dážď alebo prehánky a na hrebeňoch Tatier sneženie.

Na západnom Slovensku budú zrážky len ojedinele a postupne tu príde k zmenšovaniu oblačnosti. Ojedinele sa tiež počas noci objaviť hmla.

Ochladenie

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 5 až do 10°C. O niečo teplejšie bude počas noci na Zemplíne a v Above, kde sa bude teplota pohybovať okolo 12°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h. Na juhovýchode bude nadránom fúkať vietor o rýchlosti do 45 km/h, ktorý môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť okolo 70 km/h. Na strednom Slovensku bude fúkať miestami slabý vietor.

Daždivý štvrtok

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska prevažne polooblačno a na severe a vo východnej polovici Slovenska bude dopoludnia až zamračené. Ojedinele a to najmä na severe sa objavia prehánky alebo dážď. Na hrebeňoch Tatier sa môže objaviť aj sneženie.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 14 až do 19°C. Na Orave, Liptove a hornom Spiši sa bude teplota pohybovať okolo 12°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5°C.

Veterno

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h.

Na juhovýchode bude fúkať vietor o maximálne rýchlosti do 45 km/h, ktorý môže v nárazoch ojedinele dosiahnuť rýchlosť 70 km/h. Na strednom Slovensku bude miestami fúkať slabý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button