Bleskové správySlovenskoSprávy

Polícia plánuje tvrdšie kontroly na Orave pre obchádzanie opatrení

Orava patrí medzi najviac postihnuté regióny Slovenska. Svojím nezodpovedným správaním sa nákaza masívne rozšírila po regióne.

V regióne Oravy panuje v súčasnosti podľa polície najhoršia epidemiologická situácia. Infikovaných novým koronavírusom je už viac ako 1300 obyvateľov. Počty neklesajú, majú naopak stúpajúcu tendenciu.

„Za zvýšenými číslami, ktoré bezprostredne ohrozujú všetkých občanov z oblasti stoja predovšetkým nezodpovedné skupiny ľudí, ktoré nerešpektujú mimoriadne nariadenia. Napriek zákazu organizujú svadobné hostiny, rodinné oslavy a hromadné kamarátske stretnutia,“ uviedla polica na Facebooku.

Keďže podľa polície mnohí svojim konaním zaujali egoistický postoj ťažko uveriteľných rozmerov, ktorým povyšujú popíjanie alkoholu nad hodnotu ľudského života, Policajný zbor pristúpi k ráznym a okamžitým zvýšeným kontrolám.

V prípade zistenia porušenia mimoriadnych nariadení budú občania sankcionovaní vo výške 1000 eur. Ak vo svojom konaní budú pokračovať, sankcia im bude udelená opätovne.

Nezodpovedným osobám nehrozí iba finančná pokuta, ale aj niekoľkoročný trest odňatia slobody v prípade preukázania spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby.

„Polícia sa bude aktívne venovať aj takýmto prípadom a vyšetrované osoby budú musieť strpieť nevyhnutné úkony na preskúmanie danej situácie,“ doplnila polícia.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button