Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Prezidentka sa stretla so Sviatlanou Cichanovskou

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala vo štvrtok 8. októbra 2020 v Prezidentskom paláci bývalú prezidentskú kandidátku a predstaviteľku bieloruskej opozície Sviatlanu Cichanovskú.

Prezidentka sa informovala o súčasnom vývoji v Bielorusku, ako aj o možnostiach politického riešenia situácie v krajine. V tejto súvislosti vyjadrila podporu nenásilným protestom v Bielorusku, ostro odsúdila brutalitu tamojšieho režimu a podporila myšlienku nových, slobodných a demokratických prezidentských volieb.

Prezidentka zaželala Sviatlane Cichanovskej a bieloruskej demokratickej opozícii v tejto snahe veľa sily a odhodlania. 

Podľa prezidentky Sviatlana Cichanovská už pre svoju krajinu obetovala veľa. Pripomenula, že jej manžel je stále v bieloruskom väzení a ona musela nedobrovoľne opustiť svoj domov v Minsku. 

Jej úsilie a nádej, ktorú ani v ťažkej životnej situácii nestráca, je hodná nášho rešpektu. Celý demokratický svet, vrátane Slovenska, považuje snahu státisícov demonštrujúcich Bielorusov a Bielorusiek o slobodné voľby za oprávnenú. Bitie, zatýkanie pokojne demonštrujúcich ľudí, odmietanie zdravotnej starostlivosti zraneným demonštrantom, vynucovanie odchodov opozičných predstaviteľov z krajiny, to všetko sú praktiky, ktoré ukazujú, že Lukašenkov režim stratil legitimitu a bez násilia voči vlastným obyvateľom si už nevie udržať moc Zuzana Čaputová
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button