OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

Rokovanie Pandemickej komisie skončilo. Matovič informuje o opatreniach

Pred malou chvíľou skončilo rokovanie Pandemickej komisie, ktorá rozhodovalo o sprísnení opatrení. Dnes pribudlo alarmujúcich 1.887 nových prípadov ochorenia.

Premiér Igor Matovič dnes doobeda informoval o tom, že Slovensko pristúpi k sprísneniu opatrení. Dôvodom je zvyšujúci počet nových prípadov ochorenia COVID-19.

Dnes pribudlo na Slovensku 1.887 nových prípadov ochorenia COVID-19. Ide o najvyšší počet nových prípadov ochorenia COVID-19 od začiatku pandémie ochorenia COVID-19.

COVID-19: Pokazili sme si to a pokazili to hlavne politici

Až zajtra

Rokovanie pandemickej komisie sa skončilo krátko po 19.00 hodine. Pred novinárom potom prišiel premiér Igor Matovič, hlavný hygienik Ján Mikas a minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Premiér potvrdil, že Pandemická komisia Vlády SR sa dohodla na balíku opatrení avšak verejnosťou s opatreniami zoznámia až po zajtrajšom rokovaní Ústredného krízového štábu.

Matovič však počas tlačovej konferencie požiadal ľudí, aby dodržiavali už teraz nastavení pravidlá.

Poďakoval sa zdravotníkom

Matovič aj Krajčí potvrdili, že zajtra na Ústrednom krízovom štábe prednesú návrh na sprísnenie opatrení. Aké konkrétne opatrenia to budú, však premiér nechcel povedať.

Matovič sa však v závere tlačovej konferencie poďakoval aj slovenským zdravotníkom za prácu v boji s pandémiou ochorenia COVID-19.

Aké opatrenia Slovensko čakajú sa dozvieme až zajtra po rokovaní Ústredného krízového štábu. Nové opatrenia však zrejme budú platiť už od pondelka.

Online prenos

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button