PočasieSprávy

Čaká nás chladný a daždivý začiatok týždňa

Začiatok nového pracovného týždňa bude chladný a daždivý. V mnohých okresoch platia výstrahy pred výdatnými zrážkami.

NOC: teplota od 6 až do 11°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 15 mm a na západe do 30 mm

DEŇ: teplota od 7 až do 13°C, východ od 13 až do 19°C, vietor od 10 až do 35 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky do 15 mm a na západnom a strednom Slovensku miestami do 30 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku väčšinou oblačno až zamračené. Postupne sa na viacerých miestach objaví dážď alebo prehánky. Na hrebeňoch Tatier môže snežiť.

Na východe Slovenska však budú zrážky len ojedinele. Na západe Slovenska však budú miestami aj výdatné zrážky a v mnohých okresoch platia výstrahy pred dažďom.

Teplota klesne

Najnižšia nočná teplota sa túto noc bude na väčšine územia Slovenska pohybovať od 6 až do 11°C.

Počas dnešnej noci bude fúkať prevažne slabý, vietor. Na západe a miestami aj v Žilinskom kraji bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 50 km/h.

Dážď a sneženie

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovensko oblačno až zamračené. Na viacerých miestach sa treba pripraviť na dážď alebo prehánky.

Na hrebeňoch Tatier môže počas zajtrajšieho dňa dokonca snežiť. Na Zemplíne budú zrážky len ojedinelé. Na západnom a strednom Slovensku budú naopak aj výdatné zrážky a bude tu chladno.

Cez deň trinásť

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra na väčšine územia Slovenska pohybovať len od 7 až do 13°C. Na Zemplíne a v Above bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 13 až do 19°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 5°C.

Počas zajtrajšieho dňa fúkať prevažne slabý vietor. Na západe a v Žilinskom kraji bude fúkať severozápadný až severný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch miestami dosiahne rýchlosť až 55 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button