OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Skoro 20-tisíc nakazených, včera pribudlo 1.054 nových

Viac ako tisíc prípadov pribudlo na Slovensku aj včera, keď testy ochorenie potvrdili u 1.054 ľudí. Počty budú však zrejme aj ďalej rásť.

Dôležité
  • Slovensko už zajtra zrejme prekoná 20-tisíc nakazených.
  • Dnes pribudlo takmer 1.100 prípadov.
  • Už od pondelka budú zrejme platiť prísne opatrenia.

Na Slovensku pribudlo 1.054 ľudí s ochorením COVID-19 a laboratória urobili 8.959 testov na nový koronavírus SARS-CoV-2.

Pozitívne testy na ochorenie COVID-19 malo 531 žien a 523 mužov vo veku od niekoľkých mesiacov po 87 rokov.

Pozitívne testovaní boli v Prešovskom kraji (248), Žilinskom kraji (213), Trenčianskom kraji (180), Trnavskom (128), Nitrianskom (107), Košickom (70), Bratislavskom (55) a Banskobystrickom (53).

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
57 664
Úmrtia
219
Aktívne
44 828
Vyliečení
12 617
Posledná aktualizácia: 31. októbra 2020 o 13:49

V nemocniciach viac

V nemocniciach je aktuálne hospitalizovaných 388 ľudí s novým koronavírusom alebo s podozrením naň, čo je o osem viac ako bolo včera. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 344 pacientov.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 12 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje už až 36 pacientov. Aj tu počet ventilovaných pacientov oproti včerajšiemu dňu stúpol.

Pribudlo vyliečených

Dobrá správa v štatistikách je, že pribudli vyliečení, oproti predchádzajúcemu dňu je to 78 ľudí a spolu ochorenie COVID-19 prekonalo u nás 5.631 osôb.

Celkový počet pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 v našej krajine doteraz je 19.851 a zajtra zrejme prekonáme hranicu 20-tisíc prípadov.

Od začiatku vypuknutia ochorenia COVID-19 sa u nás urobilo 548.449 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Počet potvrdených úmrtí je nezmenený a ostáva na čísle 61. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 14.159.

Prehľad prípadov na Slovensku

Celá štatistika

Takmer 2-tisíc

Testy za piatok potvrdili rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19. V piatok pribudlo až 1.887 nových prípadov ochorenia COVID-19. Slovensko sa tak blíži k stavu kedy môže skolabovať zdravotníctvo.

Hygienici potom informovali, že aj v prípade prípadov za piatok ide hlavne o dohľadané kontakty a v Bratislavskom kraji pribudli obmedzenia aj v ďalších školách.

Väčšina slovenských okresov sa po piatku už sfarbila na červeno. Tých červených a oranžových je už spolu 70. Slovensko tak zrejme čaká taliansky scenár, ktorý môže znamenať stovky až tisíce úmrtí.

Prídu tvrdé opatrenia

V sobotu mimoriadne zasadala Pandemická komisia, informoval o tom minister zdravotníctva Marek Krajčí. Na Facebooku ho zvolanie zasadania vyzval premiér Igor Matovič. Na nedeľu je tiež zvolané zasadnutie Ústredného krízové štábu, ktorý zrejme príjme tvrdé opatrenia.

„Čo teraz? Od ministra zdravotníctva očakávam bezodkladné zvolanie pandemickej komisie ešte v priebehu dnešného dňa … a ministra vnútra na zajtra požiadam o zvolanie Ústredného krízového štábu. ÚKŠ ešte zajtra musí prijať rozhodnutie o nových ochranných opatreniach,“ uviedol premiér Igor Matovič.

Viac ako tisíc

Rekord však potvrdili testy aj vo štvrtok. Na Slovensku za štvrtok pribudlo až takmer 1.200 nových prípadov ochorenia. Po prvý krát však na Slovensku pribudlo viac ako tisíc nových prípadov už v stredu.

V stredu pribudlo na Slovensku až 1.037 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hlavný hygienik Ján Mikas včera upozornil, že mnohí pozitívne testovaní aj napriek príznakom chodili do práce alebo posielali deti do školy.

Polícia potom v priebehu dňa informovala, že tvrdšie kontroly zavedie pre nedodržiavanie opatrení najmä na Orave, kde je už viac ako 1.300 nových prípadov.  

Pribúda nových

Rekordný počet nových prípadov pritom pribudol aj v utorok, keď testovanie potvrdilo 877 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hygienici zároveň upozornili na nezodpovedné správanie mnohých ľudí, ktorí aj napriek príznakom chodili do práce, na hromadné podujatia, či dokonca poslali deti s príznakmi do školy.

V nedeľu na Slovensku pribudlo 353 nových prípadov ochorenia COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva potom potvrdil, že išlo hlavne o dohľadané kontakty zo svadieb a rodinných osláv. V Bratislavskom kraji ochorenie COVID-19 obmedzilo vyučovanie v školách. V pondelok potom pribudlo 320 nových prípadov. Opäť išlo hlavne o dohľadané kontakty.

Zdroj
Ministerstvo zdravotníctva
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button