Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávy

Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

Minister školstva oznámil nové opatrenia v školách platné od 12. októbra. Stredné školy prejdú na dištančné vzdelávanie, základné zatiaľ nie.

V školách neboli zaznamenané ohniská nákazy a na dištančné vzdelávanie zatiaľ prešli 4 percentá žiakov. So zhoršujúcou situáciou s počtom nakazených ochorením COVID-19 je však potrebné upraviť opatrenia pre školy. Oznámil to v nedeľu počas rokovania ústredného krízového štábu minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling.

Výrazne sa bude odporúčať nosenie rúšok na materských školách, pre prvý a druhý stupeň základných školách bude už povinné. Výnimka z nosenia rúšok bude platiť pre nepočujúcich, autistické deti či deti s mentálnymi poruchami.

Stredné školy prejdú na dištančné vzdelávanie. “Ešte dnes vydáme rozhodnutie, ktorým sa preruší vyučovanie na stredných školách. Stredné školy od zajtrajšieho dňa prechádzajú na dištančnú formu vzdelávania až do odvolania,” ozrejmil minister školstva. 

Nižšie ročníky osemročných gymnázií, ktoré korešpondujú s ročníkmi na základnej škole, budú fungovať v normálnom režime s povinným nosením rúšok. 

Zároveň minister vyzval študentov, aby necestovali na internáty. Učiteľov zasa, aby pripravili žiakov na dištančné vzdelávanie a pripravili rozvrhy na pár týždňov dopredu.

Zrušiť by sa mali plavecké kurzy, lyžiarske kurzy, výlety či skupinová výučba ZUŠ. Školské družiny budú fungovať za sprísnených opatrení.
O podobe vzdelávania na vysokých školách minister školstva diskutuje s rektormi. “Vysoké školy sú však samostatné a autonómne,” dodal. 
 

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button