Bleskové správySlovenskoSprávy

Sulík a Matovič si posielajú odkazy cez Facebook pre nové opatrenia

Premiér Igor Matovič a minister hospodárstva Richard Sulík si pre zavádzanie nových prísnych opatrení posielajú štipľavé odkazy cez Facebook.

Pandemická komisia Vlády SR včera schválila sprísnenie opatrení v boji s pandémiou ochorenia COVID-19. Otázne však je, čo vlastne z navrhnutých opatrení prejde cez Ústredný krízový štáb.

Niektorí politici na čele s Richardom Sulíkom si zrejme ešte stále nedokážu uvedomiť vážnosť situácie, v ktorej sa Slovensko nachádza. Uvedomia si to zrejme až keď pohrebné služby prestanú zvládať pochovávať mŕtvych.

“Sme rázne proti tomu, aby boli zavreté reštaurácie. Nevidíme dôvod ani zatvárať fitness centrá. Prekvapilo ma, že nikto z odborníkov nemá dáta. My nevieme koľko ľudí sa nakazilo vo fitku, reštaurácii či v divadle,” povedal Sulík.

Sulík však celú dobu na Ústrednom krízovom štábe nesedel a upozornil ho na to aj Igor Matovič. „Hoci majú povinnosť byť na Ústrednom krízovom štábe, prídu tam na chvíľu, nevypočujú si argumenty … v pohode si oddídu na obedík, hoci koniec zasadnutia najdôležitejšieho krízového štábu je v nedohľadne … a idú sa opäť hrať na pekných pred médiá ako počas prvej vlny,“ napísal premiér v statuse na Facebooku.

Podľa premiéra si niektorí politici skutočne neuvedomujú vážnosť situácie. Premiérovi sa tiež nepáčia primitívne útoky koaličnej SaS. „To naozaj si nedokážeme uvedomiť, že primitívne útoky v médiách na ľudí z Pandemickej komisie a Ústredného krízového štábu (ešte počas jeho zasadnutia) výrazne znižujú šancu, že ľudia budú následne ochranné opatrenia dodržiavať? To naozaj si neuvedomujeme, že na to ľudia doplatia životmi?,“ uviedol Matovič.

Sulík však Matovičovi cez Facebook odkázal, že Pandemická komisia, ktorá nemá dáte je iba o tliachaninách. „Igor, pandemická komisia, ktorá nemá základne dáta o tom, koľkí sa kde nakazili, len strieľa od pasu a presne tomu tie dnešné tliachaniny zodpovedali,“ povedal Richard Sulík.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button