Bleskové správyOdporúčameSlovenskoSprávyVideá
Odporúčame

Zasadá Ústredný krízový štáb. Príjme tvrdé opatrenia?

Začalo sa zasadanie Ústredného krízového štábu. Ten bude rozhodovať o balíku opatrení, ktoré včera prijala Pandemická komisia Vlády SR.

Slovensko sa nezadržateľne rúti do katastrofy, ktorú vyvolala séria chybných rozhodnutí politikov na čele s premiérom Igorom Matovičom. Ten ešte pred pár týždňami obhajoval miernejšie opatrenia pre svadby či hromadné podujatia. Dnes je však už jasné, že Slovensko si to pokazilo a čakajú nás tvrdé opatrenia.

Včerajší alarmujúci nárast počtu nových prípadov ochorenia COVID-19 prinútil premiéra Matoviča konečne začať konať a nie len pridávať statusy na Facebooku. Slovensko sa tak zrejme nevyhne tvrdým opatrenia ako je zatváranie obchodov, firiem a možno aj obmedzenie pohybu. Ostáva len dúfať, že premiér sa zasa nezľakne klesajúcich preferencií a opätovne nezmierni opatrenia.

Dnes začína zasadanie Ústredného krízového štábu, ktorý dostal na stôl balík opatrení od Pandemickej komisie. Premiér Igor Matovič, minister zdravotníctva Marek Krajší a hlavný hygienik Ján Mikas o ich schválení informovali včera po skončení rokovania Pandemickej komisie. Nič konkrétne však nepovedali a čaká sa na rozhodnutie ústredného krízového štábu.

Je však pravdepodobné, že Slovensko pristúpi k úplnému obmedzeniu hromadných podujatí, zatvoria sa niektoré obchody a prevádzky. Stopku môžu očakávať napríklad aj reštaurácie a bary. Vzhľadom na núdzový stav však môže vláda pristúpiť aj k tvrdším opatreniam ako je zákaz vychádzania. Premiér tiež včera naznačil, že môžeme čakať aj obmedzenie pohybu počas blížiacich sa sviatkov.

Slovensko sa iba za tri týždne sfarbilo do červena a až 60 okresov je červených. Navyše budúci týždeň už možno očervenie aj tých pár zostávajúcich okresov. Slováci by si mali uvedomiť, že ak nebudeme dodržiavať opatrenia, tak bude pribúdať úmrtí. Naše zdravotníctvo nie je pripravené na nápor pacientov.

Veď máme len 11 infekčných oddelení pre celé Slovensko. Tie pritom už teraz majú čo robiť aby zvládli pacientov. Mnohé sú už teraz úplne plné a nemocnice museli pristúpiť k reprofilizácii  lôžok.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button