Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19 sa masívne šíri v rodinách

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil údaje o včerajších prípadoch ochorenia COVID-19. Vo väčšine prípadov ide o šírenie v rodinách.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali včera 504 nových potvrdených prípadov COVID-19 z celkovo 3 998 vykonaných laboratórnych vyšetrení. RÚVZ zabezpečujú potrebné protiepidemické opatrenia.

Početnejší výskyt COVID-19 vo svojej územnej pôsobnosti hlásili RÚVZ v Bratislave, Bardejove, Michalovciach, Trenčíne, Liptovskom Mikuláši a Košiciach.

Michalovce

Zväčša ide o výskyt ochorenia v rodinách. COVID-19 bol potvrdený aj v školách, na pracoviskách či v zdravotníckych zariadeniach.

Trenčín a Liptovský Mikuláš

COVID-19 bol potvrdený u osôb na pracoviskách, v športových kluboch, zdravotníckych zariadeniach a následne medzi ich úzkymi kontaktmi.

Bardejov

Nové prípady pribúdajú najmä spomedzi aktívne dohľadaných kontaktov, predovšetkým rodinných príslušníkov. Drvivá väčšina je bez príznakov.

Košice

Epidemiológovia neevidujú nové ohniská nákazy, prevažne ide o dohľadané kontakty už potvrdených prípadov, zväčša v rodinných ohniskách nákazy. V ostatných prípadoch sa začalo epidemiologické vyšetrovanie.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button