SprávyTech

Google Pixel 5 – žeby revolucionár?

Nový Google Pixel 5 má byť v ponuke Google revolučným modelom.

Google v ňom prvýkrát nepoužil priamo najvyšší model procesoru od Qualcommu, ale úspornejšiu verziu 765G. Tá podporuje aj 5G siete. Výkonovo to síce nebude top, ale skôr príjemný stred s dobrou úsporou.

Ostatné technické parametre sa potvrdili už zo skorších únikov, očakávať teda môžeme 8GB RAM a 128GB úložný priestor. Bohužiaľ, bez podpory pamäťových kariet. Novinkou je reverzné bezdrôtové nabíjanie. Batéria má kapacitu 4000 mAh a podporované je aj rýchle 18 W nabíjanie cez USB-C kábel.

Oproti vlajkovým lodiam je nezvyklé aj umiestnenie čítačky odtlačky prstov na zadnú stranu. Milým prekvapením je aj to, že moduly fotoaparátov nevystupujú z krytu ako u väčšiny dnešných vlajkových lodí. Fotografické schopnosti bude zabezpečovať 12,2 Mpx hlavní snímač s rozsahom 77 stupňov a OIS a 16 Mpx ultraširokoúhlý objektiv. 

Diskusia k smartfónu Google Pixel 5 5G

Google Pixel 5 bude na dnešnú dobu kompaktný telefón, najmä kvôli displeju s rozlíšením 2340 × 1080 pixelov, pomeru strán 19,5:9 a veľkosťou 6 palcov. V ľavom hornom rohu nájdeme v priestrele 8 Mpx selfie kameru. Váha je rovnako príjemných 151 gramov pri rozmeroch 144 × 70,4 × 8 mm. Náročnejších užívateľov možno poteší 90 Hz obnovovacia frekvencia displeja. Nechýba ani zvýšená odolnosť podľa normy IP68. 

A cena ? V nemeckom eshope Googlu za Pixel 5 zaplatíte 613€, pričom si môžete vybrať z 2 farieb – Just Black a Sorta Sage. Oficiálna dostupnosť pre Slovensko ešte nebola oznámená, v Nemecku ide do predaja od 15.10.2020.

Google Pixe 5 5G

Procesor - 80%
RAM pamäť - 80%
Fotoaparát - 75%
Predný fotoaparát - 70%
Siete a dáta - 95%
Cena - 90%

82%

Google to vzdal s vlajkovými modelmi a v novej rade Pixel 5 sa rozhodol pre strednú triedu. Poteší však podpora pre 5G siete, aj keď tie zatiaľ veľmi na Slovensku nevyužijeme. Výbava nového modelu Pixel 5 5G nie je nijako oslnivá avšak nejde ani o najhoršie vybavený smartfón.

User Rating: Be the first one !
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button