Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

Hygienikom aj v nemocniciach začali pomáhať vojaci

Ozbrojené sily na základe uznesenia vlády naplánovali a aktuálne vykonávajú operáciu „Spoločná hradba“ podľa informácií Ministerstva obrany.

Oddnes je nasadených 262 vojakov v 14 mobilných odberových miestach, 12 regionálnych úradoch verejného zdravotníctva a 16 nemocniciach na celom území Slovenskej republiky.

Do konca týždňa predpokladá rezort obrany denné nasadenie viac ako 500 vojakov a vojačiek v 35 regionálnych úradoch, 20 odberových miestach a 38 nemocniciach.

Na základe požiadaviek krízového štábu ministerstva zdravotníctva pomáhajú vojaci s usmerňovaním a administratívou prichádzajúcich na vstupoch do nemocníc a mobilných odberových miest, s dohľadávaním a trasovaním prípadov v regionálnych úradoch verejného zdravotníctva.

Na základe požiadavky sú vojaci podľa ministerstva obrany pripravení poskytnúť asistenciu príslušníkom policajného zboru a mestskej polície pri kontrole dodržiavania opatrení epidemiológov.

Nasadení vojaci budú pôsobiť v časoch a zmenách podľa spresnenia jednotlivých úradov, nemocníc a odberových miest. „K tomuto sme naplánovali nevyhnutnú logistickú podporu. Pre potreby dohľadávania a trasovania sme vyčlenili viac ako 200 kusov výpočtovej techniky a potrebné množstvo mobilných telefónov,“ uviedlo Ministerstvo obrany SR.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Back to top button