PočasieSlovensko
Odporúčame

Utorok bude veterný, daždivý a na horách môže snežiť

Aj počasie v utorok už bude pripomínať skôr zimné mesiace. Bude chladno, daždivo a na horách môže aj snežiť.

NOC: teplota od 3 až do 8°C, juh a východ okolo 10°C, vietor od 15 až do 40 km/h, nárazy do 65 km/h, zrážky 5 až 15 mm a na strednom Slovensku a Spiši 15 až 30 mm

DEŇ: od 4 až do 9°C, východ a juh stredného Slovensko od 10 až do 15°C, vietor od 15 až do 40 km/h, nárazy do 55 km/h, zrážky 7 až 20 mm a miestami 20 až 35 mm

Počas dnešnej noci bude prevažne zamračené a pripraviť sa treba na dážď. Vo vysokých polohách a na krajnom západe aj v stredných polohách môže snežiť. Miestami sa vyskytnú aj výdatné zrážky a to najmä na strednom Slovensku.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 3 až do 8°C. Na juhu stredného Slovenska, v Above a na Zemplíne bude o niečo teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať miestami okolo 10°C.

Bude veterno

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 15 až do 30 km/h.

Na západe a juhovýchode bude ojedinele fúkať vietor s rýchlosťou okolo 40 km/h, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 65 km/h.

V Banskobystrickom kraji bude miestami fúkať iba slabý vietor. Na horách západného Slovenska bude však počas noci prudký až búrlivý vietor.

Daždivo aj zajtra

Počas zajtrajšieho dňa bude prevažne zamračené s dažďom. Vo vysokých polohách a na krajnom západe aj v stredných polohách môže snežiť. Miestami sa môžu objaviť aj výdatné zrážky a zajtra počas dňa bude chladno.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 4 až do 9°C. Avšak o niečo teplejšie bude na juhu stredného Slovenska, v Above, Šariši a na Zemplíne, kde sa budú miestami teploty pohybovať od 10 až do 15°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 3°C.

Veterný utorok

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 15 až do 30 km/h. Na západe bude spočiatku dňa ojedinele fúkať vietor o rýchlosti 40 km/h, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 55 km/h.

Vo východnej polovici územia bude vietor čiastočne slabnúť. Na horách západného Slovenska bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button