Bleskové správySlovenskoSprávy

V Bratislavskom kraji pribúda zatvorených tried

Bratislavskí hygienici informovali o dnes potvrdených kontaktov. V Bratislavskom kraji však pribúda aj zatvorených tried.

Do 16.10.2020 je prerušené vyučovanie u žiakov troch tried na Základnej škole kpt. J.Nálepku v Stupave, nakoľko sa u šoféra, ktorý viezol žiakov z týchto tried na plavecký výcvik potvrdil nový koronavírus. Žiaci a pedagogickí pracovníci musia zostať v domácej izolácii.

Pedagógovia sa musia podrobiť testovaniu. Žiaci v prípade objavenia sa náhleho nástupu aspoň jedného z týchto príznakov ako horúčka, kašeľ, bolesti hrdla, dýchavičnosť, musia byť taktiež otestovaní.

COVID-19: Viac ako 20-tisíc nakazených, včera pribudlo 504 nových

Do 17.10.2020 sa prerušuje vyučovanie v triede Montessori klub v Rodinnej škole, Kaštieľ 1 v Bernolákove, nakoľko sa u detí navštevujúcich toto zariadenia potvrdilo ochorenie COVID-19.

Prerušené vyučovanie majú aj žiaci ročníka Tercia A Gymnázia Metodova v Bratislave, keďže bola jedna žiačka pozitívne otestovaná na nový koronavírus.

Nové prípady sa vyskytli vo všetkých okresoch Bratislavského kraja a väčšinou sa jedná o hygienikmi dohľadané a aktívne otestované kontakty pozitívnych osôb a taktiež hygienici zaznamenali aj sporadický výskyt nových prípadov, pričom vzájomné epidemiologické súvislosti ešte hygienici zisťujú. Najmladšia osoba má 5 rokov, najstaršou je 68-ročná žena z Petržalky.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button