OdporúčameSprávyTech

Apple predstavil štvoricu nových iPhonov a HomePod mini.

Americká spoločnosť Apple má na dnes plánovanú keynote počas ktorej predstaví dlho očakávané nové iPhony.

Dôležité
  • Apple dnes zrejme predstaví štvoricu iPhonov.
  • Okrem toho zrejme predstaví slúchadlá AirPods Studio.

Apple dnes počas tlačovej konferencie zrejme predstaví až štvoricu nových iPhonov. Základný model by mal byť iPhone 12 mini, ktorý bude mať len 5,4 palcový displej s minimalistickými rámčekmi okolo displeja.

Ďalším zo štvorice zariadení by potom mal byť model iPhone 12. Ten bude mať zrejme displej s uhlopriečkou 6,1 palca. Obaja lacnejšie iPhony by mali mať len dvojitý fotoaparát.

Lepšie vybavené by mali byť iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max. Oba lepšie vybavené zariadenia budú mať zrejme trojitý fotoaparát s LiDAR senzorom.

Väčšie a výkonnejšie

Menší iPhone 12 Pro potom bude mať uhlopriečku 6,1 palca a väčší iPhone 12 Pro Max potom 6,7 palca. Zaujímavé bude, že najmenšia interná pamäť bude o kapacite až 128 GB a najväčšia potom 512 GB.

Všetky štyri dnes predstavené iPhony by mali však mali mať rovnaký procesor Apple A14 Bionic, ktorý Apple už použil v novom iPade Air 4. Pribudne však zrejme podpora pre 5G siete.

Možno neskôr

Štvorica nových iPhonov sa však zrejme nezačne predávať v rovnakom termíne. Už predstavenie sa posunulo asi o mesiac.

Ako prvý by sa mal začať predávať základný iPhone 12 a neskôr jeho zmenšená verzia iPhone 12 mini. Zrejme až tesne pred Vianocami sa na trhu objaví aj zvyšná dvojica iPhonov s prívlastkom Pro.

Už o 19.00

Online prenos začína už dnes o 19.00 hodine. Predstavenie nových iPhonov môžete sledovať spolu s nami. Okrem iPhonov sa špekuluje aj o tom, že Apple zrejme predstaví aj nové slúchadlá AirPods Pro Studio.

Predstavenie ďalších zariadení sa dnes neočakáva. Apple má však v novembri predstaviť ešte nové MacBooky s procesormi ARM.

Viac

Apple Special Event

Sleduj aj ty aktuálne spravodajstvo zo Slovenska, zo sveta, z ekonomiky a zo sveta tech a IT. Portál STALOSA.sk ti však prináša oveľa viac – využiť môžeš fórum, sledovať tvoje obľúbené témy v skupinách a sledovať môžeš aj stránky firiem.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button