Bleskové správySprávySvet

Česko pritvrdzuje. Zatvára školy aj reštaurácie

Česká vláda včera schválila sprísnenie opatrení v boji s ochorením COVID-19. Vláda zatvorila všetky reštaurácie, bary a kluby. Do nemocníc povolala študentov a zatvorila aj všetky školy.

Situácia v Česku je výrazne horšia ako na Slovensku a tak sa vláda rozhodla pre sprísnenie opatrení v boji s pandémiou COVID-19. Tie nedávno prijaté slovenské opatrenia sú len slabým odvarom tých českých.

Česká vláda rozhodla o zatvorení reštaurácií, barov a tiež klubov. Vláda tiež ľuďom odporúčala aby okrem cesty do práce a do obchodu radšej nevychádzali. Neschválila však zatiaľ zákaz vychádzania.

Okrem toho však vláda v Česku zatvorila aj všetky školy okrem tých materských. Zatvorené tak budú základné, stredné aj vysoké školy. Premiér Andrej Babiš pritom povedal, že školáci by sa do školských lavíc mali vrátiť od 2. novembra.

Okrem toho však vláda do nemocníc povolala aj študentov, tí budú pomáhať lekárom, ktorých začína byť v krajine nedostatok.

Podobne ako na Slovensku však aj česká vláda obmedzila zhromažďovanie na maximálne 6 ľudí. Opatrenia v Česku začnú platiť od polnoci 14. októbra a platiť bude zrejme niekoľko týždňov.

Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button