PočasieSlovensko

V stredu sa jeseň ukáže v plnej paráde. Chladno s dažďom a snehom

Aj v stredu nás počasie poriadne potrápi. Počas noci bude pršať a od stredných polôh snežiť. Lepšie to však nebude ani počas dňa.

NOC: teplota od 0 až do 5°C, vietor od 15 až do 35 km/h, nárazy 50 km/h, zrážky od 3 až do 15 mm a ojedinele 15 až 25 mm, sneženie do 2 cm, od stredných polôh do 10 cm, na horách do 20 cm

DEŇ: teplota od 5 až do 10°C, sever od 1 až do 5°C, vietor od 10 až do 35 km/h, nárazy 50 km/h, zrážky od 1 až do 15 mm a ojedinele 15 až 25 mm, sneženie do 2 cm, od stredných polôh do 10 cm, na horách do 25 cm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska zamračené a dážď. Postupne začne od stredných polôh snežiť a na strednom Slovensku a v Trenčianskom kraji nadránom bude miestami snežiť už od približne 400 až 500 m. Aj zajtra sa treba pripraviť na výdatné zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od nula až do plus 5°C. O niečo teplejšie bude ojedinele na juhu Slovenska.  

Veterno

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne západný a na východe južný vietor o rýchlosti od 15 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele zosilnie až na 50 km/h.

Na strednom Slovensku bude miestami fúkať len slabý vietor. Na horách západného Slovenska a Zemplína bude naopak fúkať prudký až búrlivý vietor.

SHMÚ varuje pred dažďom. Môže dvihnúť hladiny riek

Chladno

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska zamračené a dážď. Od stredných polôh a zrána najmä na strednom Slovensku miestami aj v nižších polohách môže snežiť.

Vodiči by si tak ráno malo dávať väčší pozor na cestách. Ojedinele sa môžu aj počas dňa objaviť výdatné zrážky. Aj počas zajtrajšieho dňa bude chladno, zimná bunda by tak zajtra nemala ostať doma v šatníku. Jej tam síce bude teplo, vám však vonku zima.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 5 až do 10°C. Chladnejšie však bude zajtra počas dňa v Žilinskom kraji, na Horehroní a na Spiši, kde sa bude teplota pohybovať len od 1 až do 5°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo mínus 3°C.

V Tatrách víchrica

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne juhozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 35 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až 50 km/h.

Na hrebeňoch hôr bude fúkať prudký až búrlivý vietor a neskôr na hrebeňoch Tatier až víchrica.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button