OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Pribúda pacientov v nemocniciach aj na ventiláciách. Nových prípadov je 1.410

Na Slovensku včera pribudlo na Slovensku 1.410 nových prípadov ochorenia COVID-19. Skokovo však pribudlo pacientov v nemocniciach, kde je ich už takmer 500.

Dôležité
  • Takmer 500 pacientov v nemocniciach.
  • Pribudlo 1410 nových prípadov.
  • Umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje takmer 50 pacientov.

Na Slovensku v utorok pribudlo 1.410 pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19 a počet ukončených vyšetrení bolo 10.228.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 321 ľudí a celkovo je to už 6.709 vyliečených. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 sa zvýšil na 66. Včera pribudlo až 5 úmrtí.

Najviac pozitívnych prípadov zaznamenali v Žilinskom kraji (367), nasleduje Prešovský kraj (264), Košický (179), Banskobystrický (151), Trnavský (138), Trenčiansky (124), Nitriansky (101) a Bratislavský kraj (86).

Je medzi nimi 716 žien a 694 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 92 rokov.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
31 400
Úmrtia
98
Aktívne
23 298
Vyliečení
8 004
Posledná aktualizácia: 21. októbra 2020 o 4:26

V nemocniciach viac

V nemocniciach je hospitalizovaných až 476 pacientov, čo je výrazne viac ako bolo včera. Za jeden deň tak v nemocniciach pribudlo takmer 80 pacientov. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 398 z nich.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 18 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 48 pacientov. Umelú pľúcnu ventiláciu tak potrebuje o osem ľudí viac ako včera.

Už viac ako 22-tisíc

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 na Slovensku je doteraz 22.296 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 567.733 laboratórnych testov.

Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 15.521.

Prehľad prípadov na Slovensku

Zákaz zhromažďovania sa

Včera na Slovensku pribudlo 504 nových prípadov ochorenia COVID-19 a zároveň sme prekonali 20-tisíc prípadov ochorenia. Opäť išlo hlavne o rodinné kontakty a v Bratislavskom kraji pribudlo zatvorených tried.

Vláda včera zároveň schválila aj zákaz zhromažďovania sa pre viac ako šesť osôb. Zákaz bude platiť minimálne do konca núdzového stavu ak vláda nepredĺži núdzový stav. V nemocniciach a tiež hygienikom začala pomáhať aj armáda.

Prichádzajú opatrenia

Ústredný krízový štáb včera rozhodol o sprísnení opatrení, ktoré sa dotknú hromadných podujatí, obchodov aj reštaurácií. Reštaurácie budú môcť vydávať len jedlo so sebou. Obchody a tiež ostatné prevádzky budú musieť dodržiavať limit jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových.

Zákaz pre hromadné podujatia a zákaz zhromažďovania sa. Opatrenia sa dotknú aj wellnessu a obchodov

Už od tohto štvrtka budú povinné aj rúška všade vonku bez ohľadu na vzdialenosť od ostatných ľudí. Zatvorené budú aj wellness centrá, fitness centrá, akvaparky, plavárne, kúpaliská a sauny.

Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

Zákaz bude aj na všetky hromadné podujatia, či už pôjde o kultúrne, športové alebo cirkevné. Vláda bude dnes rozhodovať aj zákaze zhromažďovania sa.

Takmer 2-tisíc

Viac ako tisíc prípadov testy potvrdili aj v sobotu, keď pribudlo 1.054 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hygienici potvrdili, že išlo hlavne o dohľadané kontakty.

Testy za piatok potvrdili rekordný počet nových prípadov ochorenia COVID-19. V piatok pribudlo až 1.887 nových prípadov ochorenia COVID-19. Slovensko sa tak blíži k stavu kedy môže skolabovať zdravotníctvo.

Hygienici potom informovali, že aj v prípade prípadov za piatok ide hlavne o dohľadané kontakty a v Bratislavskom kraji pribudli obmedzenia aj v ďalších školách.

Väčšina slovenských okresov sa po piatku už sfarbila na červeno. Tých červených a oranžových je už spolu 70. Slovensko tak zrejme čaká taliansky scenár, ktorý môže znamenať stovky až tisíce úmrtí.

Viac ako tisíc

Rekord však potvrdili testy aj vo štvrtok. Na Slovensku za štvrtok pribudlo až takmer 1.200 nových prípadov ochorenia. Po prvý krát však na Slovensku pribudlo viac ako tisíc nových prípadov už v stredu.

V stredu pribudlo na Slovensku až 1.037 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hlavný hygienik Ján Mikas včera upozornil, že mnohí pozitívne testovaní aj napriek príznakom chodili do práce alebo posielali deti do školy.

Polícia potom v priebehu dňa informovala, že tvrdšie kontroly zavedie pre nedodržiavanie opatrení najmä na Orave, kde je už viac ako 1.300 nových prípadov.  

Pribúda nových

Rekordný počet nových prípadov pritom pribudol aj v utorok, keď testovanie potvrdilo877 nových prípadov ochorenia COVID-19. Hygienici zároveň upozornili na nezodpovedné správanie mnohých ľudí, ktorí aj napriek príznakom chodili do práce, na hromadné podujatia, či dokonca poslali deti s príznakmi do školy.

V nedeľu na Slovensku pribudlo 353 nových prípadov ochorenia COVID-19. Úrad verejného zdravotníctva potom potvrdil, že išlo hlavne o dohľadané kontakty zo svadieb a rodinných osláv. V Bratislavskom kraji ochorenie COVID-19 obmedzilo vyučovanie v školách. V pondelok potom pribudlo 320 nových prípadov. Opäť išlo hlavne o dohľadané kontakty.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button