Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: V Bratislava pribudlo 86 nových prípadov a ďalšie zatvorené školy

Najmladšie pozitívne na nový koronavírus je 7-ročné dieťa a najstaršou je 77-ročná žena z Bratislavy.

Medzi 86 potvrdenými prípadmi sú dohľadané kontakty pozitívne testovaných ľudí z predchádzajúcich dní. Epidemiológovia zaznamenávajú šírenie nákazy najmä v rodinách, ale aj na pracoviskách či školských a predškolských zariadeniach.

V sporadických prípadoch, ktoré zatiaľ nemajú súvislosť s pozitívne testovanými, pokračuje epidemiologické vyšetrovanie.

„Naďalej pokračujeme v aktívnom vyhľadávaní a testovaní úzkych kontaktov pozitívnych osôb, nariaďujeme potrebné karanténne opatrenia pozitívnych osôb a ich kontaktov a potrebné protiepidemické opatrenia v školách a na pracoviskách,“ uviedli hygienici na Facebooku.

COVID-19 zatvára ďalšie školy

  • Do 19.10.2020 je zatvorená celá Materská škola na Tabakovej 10 v Bratislave.
  • Do 16.10.2020 platia karanténne opatrenia u žiakov 4F triedy a zamestnancov na Obchodnej akadémii Imricha Karvaša na Hrobákovej 11 v Bratislave.
  • 2 triedy a sekunda, kvarta a oktáva na Gymnáziu Jána Papánka na Vazovovej 6 v Bratislave majú prerušený výchovno-vzdelávací proces do 17.10.2020.
  • Podrobiť sa karanténnym opatreniam musia niektoré deti a pedagógovia z Materskej školy na Záhradnej 34 v Pezinku, nakoľko sa u dieťaťa navštevujúceho toto zariadenie potvrdil nový koronavírus.
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button