SlovenskoSprávy
Odporúčame

Opatrenia pre prevádzky, reštaurácie aj obchodné domy

Úrad verejného zdravotníctva zverejnil nové opatrenia, ktoré budú platiť pre obchody aj reštaurácie. Niektoré prevádzky budú zatvorené.

Od 15. októbra 2020 od 6:00 sa zatvárajú všetky prírodné a umelé kúpaliská, akvaparky, wellness (sauny, vírivky, kúpele, zábaly) fitness centrá, prevádzky divadelných, hudobných, filmových alebo iných umeleckých predstavení (kiná, divadlá).

Neplatí to pre prírodné liečebné kúpele alebo kúpeľné liečebne na základe návrhu lekára.

Prevádzkovateľ verejného stravovania sa bude môcť rozhodnúť, či podnik zatvorí, alebo sa rozhodne pre hygienikmi stanovené podmienky.

Podmienky pre reštaurácie, bary a kluby:

  • V prevádzkach verejného stravovania nebudú môcť zákazníci konzumovať jedlo a nápoje v interiéri.
  • Naďalej sa jedlo a nápoje budú môcť podávať v exteriérových častiach prevádzky (terasy).
  • Podmienka jeden zákazník na 15 štvorcových metrov neplatí pre prevádzky verejného stravovania, ak na terasách zabezpečia a dodržia odstupy dva metre medzi stolmi.
  • Jedlá a nápoje budú môcť prevádzky predávať zákazníkom zabalené so sebou.
  • Naďalej platí obmedzenie otváracích hodín do 22:00 s výnimkou predaja cez okienko alebo donáškových služieb.

Jeden na 15 mestrov

Počet zákazníkov v prevádzkach nesmie prekročiť koncentráciu v jednom okamihu 1 zákazník na 15 štvorcových metrov z predajnej plochy prevádzky určenej pre zákazníkov.

Táto podmienka sa nevzťahuje na deti do 14 rokov v sprievode dospelej osoby. Ak plocha určená pre zákazníkov nedosahuje 15 štvorcových metrov, v prevádzke sa môže v jednom okamihu nachádzať len jeden zákazník so zachovaním výnimky pre deti.

Meranie teploty

Do priestorov obchodného domu bude môcť vstúpiť iba osoba s telesnou teplotou najviac 37 stupňov Celzia. Aj pre obchodné domy platí obmedzenie jeden zákazník na 15 metrov predajnej plochy všetkých prevádzok určenej pre zákazníkov so zachovaním výnimky pre deti.

Do tejto plochy sa nezapočítavajú spoločné priestory obchodného domu. Prevádzky verejného stravovania v obchodných domoch budú taktiež môcť podávať jedlo a nápoje iba zabalené so sebou. Konzumácia jedál a nápojov v obchodných domoch taktiež nebude povolená.

Vyhradené hodiny

Predajne potravín a drogérie umožnia od pondelka do piatka v čase od 9:00 do 11:00 vstup iba osobám nad 65 rokov.

Seniori však budú môcť nakupovať aj v inom čase, hygienici im však dôrazne ako rizikovej skupine odporúčajú, aby využívali tento vyhradený čas, pretože najmä v pracovnom týždni v tomto čase nakupuje menej iných skupín obyvateľstva.

Zdroj
Opatrenie ÚVZ
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button