Bleskové správyFinancieSlovenskoSprávyTlačové správy

Prvá pomoc sa otvára aj pre SZČO so súbežným zamestnaním

O peniaze z Prvej pomoci budú môcť žiadať aj SZČO, ktorí majú popri živnosti zamestnanecký pomer. Dnes o tom rozhodla vláda.

V kultúre a kreatívnom priemysle podľa štatistík pracuje až 14-tisíc ľudí so súbehom živnosti a zamestnania, ktorí vďaka tomuto opatreniu získajú nárok na pomoc.

„V rámci Prvej pomoci sme mali veľký problém pomôcť ľuďom pracujúcim v kultúre, ktorí boli v súbehu zárobkovej činnosti a zamestnania. To znamená, že popri vlastnej činnosti mali aj iný, v mnohých prípadoch len malý pracovný pomer s nízkou mzdou, kvôli čomu sa nemohli uchádzať o príspevok z Prvej pomoci. Som preto nesmierne rada, že tento problém sme vyriešili,“ povedala ministerka kultúry Natália Milanová.

Maximálna výška príspevku z Prvej pomoci sa zároveň zvyšuje z 540 na 810 eur pri poklese tržieb o 80 % a viac.

V prípade súbehu platí, že z príspevku sa odpočíta čistá mzda z pracovného pomeru.

Príklad: Ak ste SZČO so súbehom zamestnania, tržby z podnikania vám klesli o 80 % a viac a váš čistý príjem z pracovného pomeru je 200 eur, zo základu 810 eur sa odpočíta suma 200 eur. Máte nárok na príspevok vo výške 610 eur.

O finančný príspevok za výpadky tržieb za október budú môcť SZČO so súbehom požiadať na začiatku novembra.

Zdroj
Ministerstvo kultúry SR
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button