OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy

Štvrtok bude daždivý a hrozia ďalšie povodne

Aj zajtra nás čaká daždivý deň a platia tiež výstrahy pred dažďom. Povodne sa môžu ešte zhoršiť, varuje SHMÚ.

NOC: teplota od 1 až do 6°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 45 km/h, zrážky do 5 mm a ojedinele – najmä na severozápade do 10 mm

DEŇ: teplota od 8 až do 13°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 3 mm a na juhu ojedinele do 6 mm

Počas dnešnej noci bude na Slovensku prevažne zamračené a na mnohých miestach sa objaví dážď a od stredných polôh môže snežiť.

V priebehu noci nastane ubúdanie zrážok a ojedinele aj čiastočné zmenšovanie oblačnosti. Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 až do 6°C.

Veterno

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať južný až juhozápadný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý v nárazoch ojedinele dosiahne rýchlosť až do 45 km/h.

Vietor však bude postupne slabnúť. Na horách bude spočiatku noci fúkať prudký vietor v Tatrách dokonca až víchrica.

Chladno a daždivo

Aj počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené. Miestami môže byť aj prechodne zmenšená oblačnosť.

Ojedinele sa stále treba pripraviť na dážď alebo prehánky. Neskôr popoludní od juhu však bude dážď a prehánky častejšie. Vo vysokých polohách môže snežiť.

Do 13

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 8 až do 13°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 2°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý vietor. Na severe a východe bude miestami fúkať južný až juhozápadný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Výstrahy aj zajtra

Takmer na celom území Slovenska sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom miestami od 10 až do 25 mm.

„Vzhľadom na spadnuté zrážky z predchádzajúceho obdobia a vysoký stupeň nasýtenosti povodí a súčasný vysoký stav vodnej hladiny na tokoch, očakávame prechodne opätovný vzostup vodných hladín,“ uvádza vo výstrahe SHMÚ.

Povodne sa zhoršia

Slovenský hydrometeorologický ústav však varuje aj pred rozvodnenými tokmi potokov a riek na celom území Slovenska. Situácii nepomohli výdatné dažde počas posledných dní.

Povodne môžu ohroziť aj ďalšie okresy na Slovensku. (zdroj: SHMÚ)

Povodne potrápili hlavne východ Slovenska. Najviac mimoriadnych udalostí (vyhlásených stupňov povodňovej aktivity) vzniklo v okrese Spišská Nová Ves, druhý najväčší počet je v okrese Gelnica. Ostatné výrazne zasiahnuté okresy sú Poprad, Revúca, Prešov, Zvolen.

Situácia sa zrejme nezlepší ani zajtra kedy opäť hrozia na mnohých miestach prehánky a dážď.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button