Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: Hlavne dohľadané kontakty

Úrad verejného zdravotníctva aj dnes potvrdil, že nové prípady ochorenia COVID-19 sú hlavne dohľadané kontakty.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva včera zaznamenali vo svojej územnej pôsobnosti 1.929 potvrdených prípadov COVID-19 z 12.502 laboratórnych vyšetrení.

Početnejší výskyt hlásili RÚVZ Bardejov, Bratislava, Čadca, Dolný Kubín, Humenné, Košice, Liptovský Mikuláš, Prešov, Poprad, Prievidza, Trnava a Senica.

Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest.

Bardejov, Trnava, Humenné, Prešov, Prievidza, Senica

Pokračuje šírenie COVID-19 najmä medzi úzkymi kontaktmi, v rodinách, na pracoviskách a v kolektívoch, sporadicky sa vyskytnú aj importy zo zahraničia.

Lokálne epidémie sa vyskytujú v zariadeniach sociálnych služieb, pričom regionálne úrady prijímajú v spolupráci so zriaďovateľmi zariadení príslušné opatrenia. Jednotlivé zariadenia fungujú v osobitnom režime, pozitívni klienti sú izolovaní a stará sa o nich vyčlenený personál.

Čadca

Vo väčšine prípadov ide o dohľadané kontakty, COVID-19 sa šíri najmä v rodinách, v územnej pôsobnosti RÚVZ Čadca zatiaľ hygienici neevidujú žiadne nové výrazné ohnisko nákazy.

Košice

Epidemiológovia nezaznamenali nové ohniská nákazy, nové prípady sú kontakty už potvrdených infikovaných osôb a vyšetrenia, ktoré nariadili lekári.

Prešov a Banská Bystrica

Zväčša ide o pokračovanie výskytov COVID-19 v rodinách. Ochorenie bolo potvrdené aj u kontaktov potvrdených prípadov zo starších i novších ohnísk nákazy (napríklad pracoviská, oslavy, rôzne spoločenské podujatia, navštevované kolektívy) a rovnako boli pozitívne testované i viaceré kontakty kontaktov potvrdených prípadov COVID-19.

Liptovský Mikuláš

Ide najmä o dohľadané kontakty pozitívne testovaných, rodinné nákazy a kontakty na pracoviskách.

Dolný Kubín

V okresoch Dolný Kubín, Námestovo a Tvrdošín pokračuje aj za pomoci príslušníkov ozbrojených síl dohľadávanie kontaktov pozitívnych osôb.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button