OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Rekordný počet nových prípadov aj testov

Slovensko za včera prepísalo rekord, keď laboratória otestovali zatiaľ najviac ľudí avšak z testov vyšlo aj najviac pozitívnych od začiatku pandémie.

Na Slovensku v stredu pribudlo 1.929 pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19. Je to najvyšší počet nových prípadov za jeden deň od začiatku pandémie.

Laboratória počas včerajšieho dňa urobili zároveň rekordný počet testov, keď denný počet testov dosiahol 12.502.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 217 ľudí a celkovo je to už 6.926 vyliečených pacientov. Oproti včerajšiemu dňu však opäť stúpol aj počet úmrtí. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 je tak 71. 

Najviac pozitívnych prípadov bolo v  Žilinskom kraji (523), nasleduje Prešovský kraj (451), Trnavský (236), Košický (211), Trenčiansky (162), Banskobystrický (139), Bratislavský (127) a Nitriansky kraj (80).

Je medzi nimi 1045 žien a 884 mužov, sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 99 rokov.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
55 091
Úmrtia
212
Aktívne
42 371
Vyliečení
12 508
Posledná aktualizácia: 30. októbra 2020 o 18:14

V nemocniciach viac

V nemocniciach je hospitalizovaných 509 pacientov a potvrdené ochorenie COVID-19 má 424 z nich. Je to opäť nárast oproti stavu z predchádzajúceho dňa aj v počte hospitalizovaných aj v počte potvrdených prípadov.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 18 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 49 pacientov.

Už viac ako 24-tisíc

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz dosiahol už 24.225. Iba za tento týždeň už pribudlo viac ako 3.800 nových prípadov ochorenia COVID-19.

Od začiatku vypuknutia ochorenia sa na Slovensku urobilo 580.235 laboratórnych testov na nový koronavírus SARS-CoV-2. Aktívnych prípadov ochorenia je na Slovensku aktuálne 17.228.

Prehľad prípadov na Slovensku

Zákaz zhromažďovania sa

Včera na Slovensku pribudlo 504 nových prípadov ochorenia COVID-19 a zároveň sme prekonali 20-tisíc prípadov ochorenia. Opäť išlo hlavne o rodinné kontakty a v Bratislavskom kraji pribudlo zatvorených tried.

Vláda včera zároveň schválila aj zákaz zhromažďovania sa pre viac ako šesť osôb. Zákaz bude platiť minimálne do konca núdzového stavu ak vláda nepredĺži núdzový stav. V nemocniciach a tiež hygienikom začala pomáhať aj armáda.

Prichádzajú opatrenia

Ústredný krízový štáb včera rozhodol o sprísnení opatrení, ktoré sa dotknú hromadných podujatí, obchodov aj reštaurácií. Reštaurácie budú môcť vydávať len jedlo so sebou. Obchody a tiež ostatné prevádzky budú musieť dodržiavať limit jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových.

Zákaz pre hromadné podujatia a zákaz zhromažďovania sa. Opatrenia sa dotknú aj wellnessu a obchodov

Už od tohto štvrtka budú povinné aj rúška všade vonku bez ohľadu na vzdialenosť od ostatných ľudí. Zatvorené budú aj wellness centrá, fitness centrá, akvaparky, plavárne, kúpaliská a sauny.

Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

Zákaz bude aj na všetky hromadné podujatia, či už pôjde o kultúrne, športové alebo cirkevné. Vláda bude dnes rozhodovať aj zákaze zhromažďovania sa.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button