OdporúčamePočasieSlovenskoSprávy
Odporúčame

Koniec pracovného týždňa bude daždivý a opäť platia aj výstrahy

Aj posledný pracovný deň tohto týždňa bude daždivý. Meteorológovia vydali aj na zajtra výstrahy pred dažďom.

NOC: teplota od 4 až do 9°C, vietor od 5 až do 25 km/h, zrážky do 15 mm a na juhu ojedinele 15 až 20 mm

DEŇ: teplota od 9 až do 14°C, vietor od 5 až do 25 km/h, zrážky do 12 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska prevažne zamračené a od juhu sa na mnohých miestach opäť objaví dážď. Vo vysokých polohách môže snežiť. Ojedinele sa aj počas noci môžu objaviť výdatné zrážky.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 4 až do 9°C. Chladnejšie však počas noci bude na Kysuciach, Orave, Liptove a hornom Spiši, kde sa bude teplota pohybovať okolo 2°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia fúkať prevažne severný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h.

Opäť dážď

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa počas zajtrajšieho dňa objaví dážď alebo prehánky. Vo vysokých polohách môže aj počas dňa snežiť. Neskôr popoludní príde k čiastočnému ustávaniu zrážok.

Najvyššia denná teplota sa zajtra bude pohybovať od 9 až do 14°C. V Žilinskom kraji a na Spiši však bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať od 5 až do 9°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 3°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne severný a na juhu stredného Slovenska aj východný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h.

Výstrahy

Slovenský hydrometeorologický aj na piatok vydal pre celé Slovensko výstrahu pred dažďom. Vo všetkých okresoch sa miestami očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok od 15 až do 30 mm.

Počas takmer celého piatka platí výstraha pred dažďom pre celé Slovensko. (zdroj: SHMÚ)

„Vzhľadom na spadnuté zrážky z predchádzajúceho obdobia a vysoký stupeň nasýtenosti povodí a súčasný vysoký stav vodnej hladiny na tokoch, očakávame prechodne opätovný vzostup vodných hladín. Tento úhrn zrážok predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaný úhrn a intenzita zrážok sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uviedli meteorológovia.

Ďalšie povodne?

Slovenský hydrometeorologický ústav stále varuje aj pred povodňami. Tie môžu zasiahnuť niektoré okresy pre výdatné zrážky z posledných niekoľkých dní.

Najvyššia výstraha tretieho stupňa stále platí pre okresy Skalica, Senica, Bánovce nad Bebravou, Partizánske, Topoľčany, Prievidza, Nové Zámky a Košice okolie.

Aj zajtra však môžu niektoré okresy potrápiť povodne pre výdatné zrážky. (zdroj: SHMÚ)
Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button