Bleskové správySlovenskoSprávy

COVID-19: Ochorenia sa šíri rodinách, v práci aj v školách

Úrad verejného zdravotníctva SR zverejnil aj dnes informácie k novým prípadom. Nákaza sa šíri v rodinách, v práci aj v školách.

Regionálne úrady verejného zdravotníctva včera zaznamenali vo svojej územnej pôsobnosti 2.075 potvrdených prípadov COVID-19 zo 14.010 laboratórnych vyšetrení.

Početnejší výskyt hlásili RÚVZ Bardejov, Bratislava, Čadca, Košice, Liptovský Mikuláš, Prešov, Poprad, Prievidza, Trnava, Trenčín a Žilina.

Nákaza sa šíri najmä kontaktmi s pozitívnymi osobami v rodinách a na pracoviskách. Početnejší výskyt preto eviduje väčšina krajských miest.

Čadca

COVID-19 sa objavujú najmä medzi dohľadanými kontaktmi potvrdených prípadov. Ochorenie sa vyskytuje aj na školách.

Košice

Epidemiológovia nezaznamenali nové ohniská nákazy, nové prípady sú kontakty už potvrdených infikovaných osôb a vyšetrenia, ktoré nariadili lekári.

Liptovský Mikuláš

Epidemiológovia zisťujú stále nové prípady šírenia nákazy v rodinách, pričom sa najskôr infikoval iba jeden člen rodiny, no následne sa vírus rozšíril aj na všetkých zvyšných členov domácnosti. Rastúci počet pozitívnych prípadov vidieť aj medzi zamestnancami na pracoviskách.

Martin

Nárast prípadov nateraz nesúvisí s konkrétnym ohniskom nákazy, epidemiológovia však v nadväznosti na potvrdený prípad v predškolskom zariadení dohľadali aj ďalšie kontakty.

Na základe infikovaných jednotlivcov sa taktiež zorganizovalo hromadné testovanie v kolektívoch.

Považská Bystrica

Vo väčšine prípadov ide o dohľadané kontakty pozitívne testovaných osôb. Nákaza sa šíri najmä v rodinách.

Trenčín

V okrese Trenčín ide najmä o dohľadané kontakty. V okresoch Bánovce nad Bebravou a Myjava sa lokálne epidémie vyskytli aj v dvoch firmách, z ktorých jednu úplne a ďalšiu čiastočne uzavreli.

Pokračuje testovanie zamestnancov a dohľadávajú sa kontakty pozitívnych osôb.

Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button