Bleskové správyFinancieSlovenskoSprávyTlačové správy

Nedotovaní autobusoví dopravcovia majú po mesiaci na účtoch prvé peniaze

Mesiac od vyhlásenia výzvy na pomoc súkromnej nedotovanej autobusovej doprave majú prví žiadatelia financie na svojich účtoch.

K dnešnému dňu Ministerstvo hospodárstva SR vyplatilo sumu vyše 1,4 milióna eur 58 žiadateľom. Rezort eviduje zhruba 200 žiadostí, so 130 žiadateľmi je už uzatvorená zmluva.

Štátny tajomník rezortu hospodárstva Ján Oravec je rád, že „v tak krátkej dobe sa podarilo pomôcť segmentu, ktorý je výrazne postihnutý pandémiou a nemohli čerpať pomoc v existujúcich schémach pomoci.“  

Výzvu na pomoc súkromnej nedotovanej autobusovej doprave zverejnilo ministerstvo 7. septembra. Dopravcovia môžu žiadať štát o výpadok tržieb za obdobie od 12. marca do konca júla.

Buď môžu požiadať o 1 000 eur na jeden autobus na mesiac v tomto období, alebo môžu požiadať o 60 % na vykrytie straty, ktorú zaznamenali v porovnaní s predchádzajúcim rokom.  

Výzva vznikla v spolupráci s podnikateľmi z praxe. Snahou ministerstva bolo, aby bola pomoc administratívne čo najjednoduchšia. Výzva je otvorená do 30. novembra.

Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button