PočasieSprávy

Dážď a sneh nás čakajú aj v nedeľu

Aj počas noci aj zajtra počas dňa môže pršať a tiež snežiť na horách. Cez deň sa bude teplota pohybovať okolo 13 stupňov.

NOC: teplota od 2 až do 7°C, doliny a kotliny okolo nuly, vietor od 10 až do 25 km/h, zrážky do 5 mm

DEŇ: teplota od 8 až do 13°C, sever okolo 6°C, vietor od 10 až do 25 km/h, zrážky do 2 mm

Dnes v noci bude na väčšina územia Slovenska oblačno až zamračené. Nadránom na západnom Slovensku a miestami aj na strednom Slovensku príde k zmenšovaniu oblačnosti.

Miestami a to najmä na severe a východe Slovenska je potrebné počítať s dažďom. Od približne 900 metrov a na severozápade už od približne 600 metrov môže snežiť. Nadránom sa môže ojedinele objaviť hmla.

Nula

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 2 až do 7°C. Chladnejšej však bude v dolinách a kotlinách, kde sa miestami teplota bude pohybovať okolo nuly.

Na väčšine územia Slovenska bude fúkať prevažne slabý a na juhozápade severozápadný vietor od 10 až do 25 km/h.

Sneženie

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine dňa premenlivá a k večeru väčšinou zmenšená oblačnosť. Ojedinele sa môžu aj zajtra počas dňa objaviť prehánky alebo dážď.

Od približne 1200 metrov môže aj počas dňa snežiť. Zrána sa môže ojedinele objaviť aj hmla.

Cez deň 13

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 8 až do 13°C. Na Orave a pod Tatrami bude chladnejšie a teplota sa tu bude pohybovať okolo 6°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov okolo mínus 1°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať slabý vietor a v južnej polovici západného a stredného Slovenska. Na Orave a pod Tatrami bude fúkať prevažne západný vietor o rýchlosti od 10 až do 25 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button