OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Skoro 30-tisíc prípadov. Pribúda úmrtí

Po včerajšom testovaní je na Slovensku takmer 30-tisíc prípadov ochorenia COVID-19. Pribudol však aj počet úmrtí.

Dôležité
  • Slovensko už má viac 29-tisíc nakazených.
  • Od štvrtka platia prísnejšie opatrenia.
  • Stredné školy od pondelka vyučujú online.

V sobotu sa na Slovensku počet pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 zvýšil o 1.567 osôb a ukončených vyšetrení bolo celkom 10.858.

Včera pribudlo ďalších šesť úmrtí na ochorenie COVID-19. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 je tak aktuálne na čísle 88.

Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (509), nasleduje Prešovský (342), Trenčiansky (157), Košický (142), Bratislavský (136), Trnavský (123), Banskobystrický (91) a Nitriansky (67).

Medzi včera potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 je810 žien a 757 mužov a sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 92 rokov.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
45 155
Úmrtia
165
Aktívne
34 860
Vyliečení
10 130
Posledná aktualizácia: 26. októbra 2020 o 17:11

V nemocniciach viac

V nemocniciach je hospitalizovaných 633 pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 a potvrdené ochorenie COVID-19 má 532 z nich. Opäť tak pribudlo pacientov v nemocniciach.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 21 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 51 pacientov. Stav sa oproti včerajšiemu dňu nezmenil.

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 62 ľudí a celkovo sa už z ochorenia COVID-19 zotavilo 7.359 pacientov.

Už takmer 30-tisíc

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz na čísle 29.835. Od začiatku vypuknutia ochorenia sa na Slovensku urobilo 617.007 laboratórnych testov.

Stúpa však počet aktívnych prípadov, keď po včerajšom testovaní je na Slovensku 22.388 aktívnych prípadov ochorenia COVID-19..

Prehľad prípadov na Slovensku

Zákaz zhromažďovania sa

Včera na Slovensku pribudlo 504 nových prípadov ochorenia COVID-19 a zároveň sme prekonali 20-tisíc prípadov ochorenia. Opäť išlo hlavne o rodinné kontakty a v Bratislavskom kraji pribudlo zatvorených tried.

Vláda včera zároveň schválila aj zákaz zhromažďovania sa pre viac ako šesť osôb. Zákaz bude platiť minimálne do konca núdzového stavu ak vláda nepredĺži núdzový stav. V nemocniciach a tiež hygienikom začala pomáhať aj armáda.

Prichádzajú opatrenia

Ústredný krízový štáb včera rozhodol o sprísnení opatrení, ktoré sa dotknú hromadných podujatí, obchodov aj reštaurácií. Reštaurácie budú môcť vydávať len jedlo so sebou. Obchody a tiež ostatné prevádzky budú musieť dodržiavať limit jedného zákazníka na 15 metrov štvorcových.

Zákaz pre hromadné podujatia a zákaz zhromažďovania sa. Opatrenia sa dotknú aj wellnessu a obchodov

Už od tohto štvrtka budú povinné aj rúška všade vonku bez ohľadu na vzdialenosť od ostatných ľudí. Zatvorené budú aj wellness centrá, fitness centrá, akvaparky, plavárne, kúpaliská a sauny.

Stredné školy od pondelka prechádzajú na online výučbu

Zákaz bude aj na všetky hromadné podujatia, či už pôjde o kultúrne, športové alebo cirkevné. Vláda bude dnes rozhodovať aj zákaze zhromažďovania sa.

Zdroj
Ministerstvo zdravotníctva SRkorona.gov.sk
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button