OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: 41-tisíc prípadov, tisícka vyliečených a 25 úmrtí

Vo štvrtok testy potvrdili rekordný počet prípadov a Slovensko zrejme do konca týždňa prekoná -tisíc prípadov. Pribudol aj rekordný počet úmrtí.

Dôležité
  • Slovensko už má takmer 41-tisíc nakazených.
  • Od soboty platí zákaz vychádzania.
  • Celoplošné testovanie na Orave a v Bardejove odhalilo ďalších 2.225 prípadov.

Na Slovensku pribudlo 2890 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Laboratória urobili 13.525 štandardných RT-PCR testov.

Ďalších 2.225 prípadov odhalilo celoplošné testovanie v okresoch Tvrdošín, N8mestovo, Dolný Kubín a Bardejov. Tu sa však testovalo menej presnými antigénovými testami v rámci celoplošného testovania. Premiér Igor Matovič na Facebooku upozornil, že počet prípadov na Orave a v Bardejove môže byť aj viac ako 6.600.   

Pozitívne testovaných bolo 1526 žien a 1364 mužov v Prešovskom kraji (750), v Žilinskom (659), v Košickom (315), v Trenčianskom (301), v Nitrianskom (282), v Banskobystrickom (231), v Trnavskom (201) a v Bratislavskom kraji (151).

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
107 183
Úmrtia
868
Aktívne
37 456
Vyliečení
68 859
Posledná aktualizácia: 1. decembra 2020 o 15:16

V nemocniciach viac

V nemocniciach je hospitalizovaných 920 pacientov s COVID-19 alebo s podozrením naň. Je to takmer o 100 pacientov viac ako bolo včera. Potvrdené ochorenie COVID-19 má 765 ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 66 osôb, čo viac o 50 pacientov oproti včerajšiemu dňu. Podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 62 ľudí a aj v tomto prípade ide o nárast oproti včerajšiemu dňu.

Pribudlo, žiaľ, 25 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Spolu tak na Slovensku evidujeme 159 úmrtí na toto ochorenie.

Už takmer 41-tisíc

Dobrou správou je, že sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo ďalších 1.061 ľudí a spolu tak ochorenie COVID-19 prekonalo 9.920 osôb.

Aktívnych prípadov máme na Slovensku aktuálne 30.722. Celkový počet ukončených laboratórnych testov na ochorenie COVID-19 je doteraz na čísle 678.069.

Prehľad prípadov na Slovensku

Celá štatistika

Zákaz vychádzania

Od soboty zároveň na týždeň platí zákaz vychádzania. Najprísnejší bude v okresoch Námestovo, Dolný Kubín, Tvrdošín a Bardejov, kde bez negatívneho testu bude možné ísť len k lekárovi, či na nákup potravín.

Premiér Igor Matovič včera zároveň potvrdil, že plošné testovanie bude o týždeň. Obmedzené bude vyučovania aj druhom stupni základných škôl.

Prehľad prijatých opatrení:

Nakazených pribúda

Na Slovensku však masívne pribúda počet nakazených a situácia sa zrejme v najbližších dňoch nezlepší. Za celý minulý týždeň pribudlo celkovo 9.984 nakazených na ochorenie COVID-19.

Horšie však je, že každým dňom pribúda aj počet pacientov v nemocniciach a tiež počet ľudí na umelej pľúcnej ventilácii. Pribúda však aj úmrtí, keď sme minulý týždeň v jeden deň do štatistiky započítali až 11 nových úmrtí a nasledujúci deň ďalších šesť úmrtí. Už na začiatku týždňa pritom pribudlo päť úmrtí.

Prehľad za minulý týždeň:

Nové opatrenia

Počas minulého týždňa však začali platiť aj mnohé opatrenie, tie napríklad sprísnili nosenie rúšok. Obmedzenia sa dotkli aj niektorých prevádzok a vláda schválila aj zákaz zhromažďovania sa.

Nové opatrenia:

Minulý týždeň očervenalo takmer celé Slovensko. Žiadny okres na Slovensku už nie je zelený a ostáva zopár oranžových. Polícia zároveň informovala, že pre nedodržiavanie opatrení riešila už 4-tisíc priestupkov. Hygienikom aj v nemocniciach začali pomáhať vojaci. Prezidentka Zuzana Čaputová zároveň informovala, že niektoré sporné ustanovenia zákona o ochrane verejného zdravia napadne na Ústavnom súde.

Zdroj
korona.gov.skMinisterstvo zdravotníctva SR
Viac

Milan

Sledujte to najnovšie z domova aj zo sveta.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button