Bleskové správySlovenskoSprávyTlačové správy

V nedeľu sa zatiaľ podarilo na Orave a v Bardejove otestovať len 7.323 osôb

Operácia Spoločná zodpovednosť pokračuje posledným testovacím dňom pilotného testovania na Orave a v Bardejove.

Do 11. hodiny sa tu prišlo otestovať celkovo 7 323 osôb, pričom infekčnosť sa preukázala u 312 z nich. Miera infekčnosti je tak zatiaľ za dnešný deň 4,26 %.

Informoval o tom dnes v rámci televíznej diskusie minister obrany SR Jaroslav Naď.

Predpoklad pretestovania v rámci odberových miest operácie Spoločná zodpovednosť je približne 150.000 ľudí. Zároveň priblížil, že od nedeľného rána ozbrojené sily evidujú trochu menší záujem obyvateľov.

Rezort obrany predpokladá, že vzhľadom na vývoj a počty doteraz testovaných osôb by sa reálny výsledok testovaných mohol pohybovať okolo 140.000, čo by vzhľadom na predpoklady mohlo predstavovať účasť viac ako 90 %.

„Som naozaj hrdý na, nielen organizátorov – ozbrojené sily, policajtov, zdravotníkov, samosprávy a tak ďalej, ale aj na ľudí, ktorí sa prišli dať otestovať a hlavne s akým pokojom sa správali a akí boli vďační tým, ktorí ich testovali. Bolo to až neuveriteľné a klobúk dole. Keď som bol osobne na množstve odberných miest, všade to bolo rovnaké – pokoj a kľud,“ ocenil.

Testovanie v štyroch najkritickejších okresoch Slovenska dnes prebieha v 184 odberových miestach, v rámci ktorých pôsobí 2003 členov odberových tímov.

Do 11.00 hodiny v nedeľu tak bolo celkovo otestovaných 128.841 ľudí a pozitívny výsledok testu malo celkovo 4.744 ľudí. Pomer infekčnosti sa aktuálne pohybuje na úrovni 3,68%. Netreba však zabúdať, že antigénové testy potvrdia infekciu asi u tretiny nakazených. Počet prípadov je tak niekoľkonásobne vyšší ako odhalili antigénové testy.

Zdroj
Ministerstvo obrany
Viac

Tlačová správa

Ak máte záujem o zverejnenie vašej tlačovej správy môžete ju poslať mailom na adresu press@stalosa.sk. Denne zverejňuje výber zaujímavých tlačových správ.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button