PočasieSlovenskoSprávy

V pondelok bude zamračené a hmlisto

Ani začiatku pracovného týždňa sa nevyhne dážď a hmlisté počasie. Cez deň môže teplota stúpnuť až na 19 stupňov.

Dôležité
  • NOC: teplota od 6 až do 11°C, vietor od 10 až do 30 km/h, zrážky do 5 mm
  • DEŇ: teplota od 11 až do 16°C, vietor od 10 až do 30 km/h, nárazy do 50 km/h, zrážky do 5 mm a v Banskobystrickom kraji ojedinele okolo 7 mm

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska oblačno až zamračené a tiež hmlisto. Na západe a severe bude lokálne aj zmenšená oblačnosť.

V Banskobystrickom kraji a na východnom Slovensku sa treba miestami pripraviť na dážď alebo mrholenie. Inde bude zrážky len ojedinele.

Cez noc jedenásť

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 6 až do 11°C. Chladnejšie však bude pri zmenšenej oblačnosti, keď sa bude teplota pohybovať len do 4°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska bezvetrie alebo bude fúkať len slabý vietor. Na juhozápade Slovenska bude postupne fúkať juhovýchodný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h.

Do šestnásť

Aj počas zajtrajšieho dňa bude väčšinou oblačno až zamračené a hmlisto. Na západe a severe bude lokálne aj zmenšená oblačnosť. Miestami sa objaví slabý dážď alebo mrholenie.

Najvyššia denná teplota sa bude pohybovať od 11 až do 16°C. Na juhozápade bude teplejšie a teplota sa tu bude pohybovať do 19°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 7°C.

Veterno

Počas zajtrajšieho dňa bude fúkať prevažne južný vietor o rýchlosti od 10 až do 30 km/h, ktorý bude v nárazoch ojedinele fúkať rýchlosťou až 50 km/h.

Na hrebeňoch hôr vo vysokých polohách bude fúkať prudký až búrlivý vietor.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button