OdporúčameSlovenskoSprávy
Odporúčame

COVID-19: Prekonali sme 45-tisíc prípadov, pribudlo 6 úmrtí

Na Slovensku za včerajší deň pribudlo ďalších viac ako 1.300 prípadov ochorenia COVID-19. Pribudlo však aj 6 úmrtí.

Dôležité
 • Slovensko už má viac ako 45-tisíc nakazených.
 • Od soboty platí zákaz vychádzania.
 • Pribúda pacientov v nemocniciach.

Na Slovensku v nedeľu pribudlo 1.312 pozitívne testovaných osôb na ochorenie COVID-19. Celkovo ukončených vyšetrení na COVID-19 bolo 6.175.

Včera pribudlo ďalších 6 úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 je už 165.

Najviac pozitívnych prípadov pribudlo v Žilinskom kraji (436), nasleduje Prešovský kraj (237), Košický (154), Bratislavský (152), Trenčiansky (138), Trnavský (95), Banskobystrický (50) a Nitriansky (50).

Medzi potvrdenými prípadmi ochorenia COVID-19 je 706 žien a 606 mužov a sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 95 rokov.

COVID-19 Štatistika
Štatistika počtu prípadov na Slovensku
Prípadov
111 208
Úmrtia
930
Aktívne
36 005
Vyliečení
74 273
Posledná aktualizácia: 4. decembra 2020 o 9:04

V nemocniciach viac

V nemocniciach je hospitalizovaných 1.089 pacientov s podozrením na ochorenie COVID-19 a potvrdené ochorenie COVID-19 má 973 z nich.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 86 osôb a podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 80 pacientov.

Z ochorenie COVID-19 sa vyliečilo ďalších 170 ľudí a celkovo sa už z ochorenia COVID-19 zotavilo 10.130 pacientov.

 PiatokSobota
Pacienti s podozrením1.0411.089
Potvrdené ochorenie891973
JIS8286
Pacienti na UPV7680

Už viac ako 45-tisíc

Celkový počet pozitívne testovaných ľudí na Slovensku je doteraz na čísle 45.155 a od začiatku vypuknutia ochorenia sa na Slovensku urobilo 700.292 laboratórnych testov.

Počet aktívnych prípadov ochorenia COVID-19 je 34.860.

Prehľad prípadov na Slovensku
Testovanie za jednotlivé dni

Desivé čísla

Minulý týždeň bol však celkovo týždňom desivých čísel – za týždeň pribudlo na Slovensku 13.148 nových prípadov ochorenia COVID-19 a to je bez čísel za nedeľu. Ministerstvo zdravotníctva už vyzvalo lekárov a sestry pracujúce v zahraničí aby sa vrátili dočasne na Slovensko. Ministerstvo však bude zdravotníkov potrebovať aj pre tohto a budúco týždňové testovanie.

Prehľad prípadov za týždeň:

Minulý týždeň bol najhorší v počte úmrtí na pľúcnu formu ochorenia COVID-19. Zákerný vírus SARS-CoV-2 pripravil o život až 71 Slovákov. Za týždeň tak nový vírus zabil viac ľudí ako za prvých osem mesiacov pandémie.

Celoplošné testovanie a zákaz vychádzania

Témou týždňa bolo aj celoplošné testovanie všetkých Slovákov, ktoré oznámil Matovič dva týždne dozadu. Ministerstvo obrany v priebehu týždňa zverejnilo prvé informácie k testovaniu.

Otázky a odpovede o celoplošnom testovaní na COVID-19

Matovič však oznámenie nezvládol, keď sa počas tlačovej konferencie priznal, že o testovaní nevedela prezidentka Zuzana Čaputová. Tá preto požiadala o zvolanie Bezpečnostnej rady SR. Neskôr Matovič vystrájal na Facebooku, keď prezidentku obvinil zo sabotáže celoplošného testovania. 

Rady od hygienikov: Ako má vyzerať domáca izolácia

Premiér pre ľudí, ktorí sa odmietnu zúčastniť testovania požadoval 10-dňovú karanténu a razom tak z dobrovoľného testovania urobil testovanie povinné. Keďže by však takáto karanténa bola zrejme v rozpore s ústavou rozhodol sa Matovič vydať inou cestou – vláda schválila zákaz vychádzania. Ministerstvo obrany zároveň potvrdilo, že niektoré firmy budú môcť zamestnancov testovať aj mimo celoplošné testovanie. Poslanci pre zamastencov, ktorí sa nakazili v práci schválili aj špeciálny príplatok k PNke.

Pre okresy Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov, ktoré boli pilotne pretestované minulý víkend platia prísnejšie pravidlá pre zákaz vychádzania.

Bez testu budete môcť vychádzať:
 • V čase od 1.00 do 5.00.
 • Cesta na testovanie.
 • Návšteva lekára, najbližších potravín či lekárne, účasť na testovaní, venčenie psov do 100 metrov od bydliska, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, pohreb blízkej osoby.
 • Dojazd do bydliska do 25. októbra.
Výnimky s negatívnym PCR alebo antigénovým testom nie starším ako 23. október:
 • Cesta do zamestnania.
 • Doprovod dieťaťa do školy.
 • Potraviny, drogérie, lekárne, optika, tlačoviny, krmivo a veterinárne služby, telekomunikácie, výdajné okienka so stravovaním, pošta, banka, poisťovňa, leasing, e-shopy, práčovne, čistiarne, čerpacie stanice, pohrebné služby, autoservis, STK, servis výpočtovej techniky, taxíky s predelením pre zákazníkov, advokáti, exekútori, kľúčová služba.
 • Pobyt v prírode v rámci okresu mimo extravilánu obce.

Pre ostatné okresy

Bude zákaz vychádzania platiť rovnako v termíne od 24. októbra do 1. novembra. Opäť však ide len o prvú vlnu zákazu vychádzania. Aj pre ostatné okresy po 1. novembri bude pokračovať zákaz vychádzania na ďalšie dva týždne.

Výnimky bez testu:
 • V čase od 1.00 do 5.00.
 • Cesta na testovanie.
 • Cesta do zamestnania.
 • Doprovod dieťaťa do školy.
 • Cesta na nákup potravín a do drogérie, lekárne, optiky, tlačoviny, krmivo a veterinárne služby, telekomunikácie, výdajné okienka so stravovaním, pošta, banka, poisťovňa, leasing, e-shopy, práčovne, čistiarne, čerpacie stanice, pohrebné služby, autoservis, STK, servis výpočtovej techniky, taxíky s predelením pre zákazníkov, advokáti, exekútori, kľúčová služba. Pobyt v prírode v rámci okresu mimo extravilánu obce.
 • Dojazd do bydliska do 25. októbra.
Viac

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button