PočasieSlovenskoSprávy

V piatok príde dážď a dopoludnia bude aj hmlisto

V piatok príde ďalšie ochladenie a teplota počas dňa bude maximálne do 13 stupňov. Prídu zrážky a dopoludnia bude hmlisto.

Dôležité
  • NOC: teplota od 1 až do 6°C, vietor od 5 až do 25 km/h, zrážky do 6 mm a vo vysokých polohách do 3 cm
  • DEŇ: teplota od 8 až do 13°C, vietor do 20 km/h, zrážky do 6 mm a vo vysokých polohách do 5 cm

Počas dnešnej noci bude na väčšie územia Slovenska oblačno až zamračené a prechodne bude aj zmenšená oblačnosť.

Ojedinele sa objaví aj dážď a od 1400 metrov aj sneženie. Vo východnej polovici Slovenska bude zrážky spočiatku na viacerých miestach. Ojedinele sa objaví aj hmla.

Najnižšia nočná teplota sa bude pohybovať od 1 až do 6°C. Chladnejšie však bude v údoliach, kde sa lokálne bude teplota pohybovať len okolo mínus 1°C.

Počas dnešnej noci bude na väčšine územia Slovenska fúkať prevažne severozápadný vietor o rýchlosti od 5 až do 25 km/h, ktorý však postupne zoslabne.

Zamračené a ráno hmlisto

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia oblačno až zamračené a dopoludnia bude aj hmlisto. Od západu sa však postupne na viacerých miestach objaví dážď. Od približne 1400 metrov bude snežiť. Na východe bude dopoludnia miestami zmenšená oblačnosť a tu budú zrážky len ojedinele.

Najvyššia denná teplota sa bude zajtra pohybovať od 8 až do 13°C. Avšak chladnejšie bude najmä v Žilinskom kraji, kde sa bude väčšinou teplota pohybovať okolo 6°C. Teplota na horách vo výške 1500 metrov bude okolo 1°C.

Počas zajtrajšieho dňa bude na väčšine územia Slovenska fúkať slabý a postupne miestami juhozápadný vietor o rýchlosti do 20 km/h.

Viac

Počasie

Aktuálne počasie na Slovensku. Chystáte sa dnes do práce a potrebujete vedieť ako sa obliecť? Pozrite si predpoveď počasia pre Slovensko.

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Back to top button